Zieliński: Najlepszy okres Pazdana

zielinski-najlepszy-okres-pazdana-sportowyring-com
PAP/Bartłomiej Zborowski

PAP/Bartłomiej Zborowski

Michał Pazdan zaliczył niebywały postęp. Dzisiaj jest jednym z najlepszych polskich obrońców, znajduje się w optymalnym wieku i wydaje się, że transfer za granicę byłby dla niego najlepszą opcją – mówi były defensor reprezentacji Polski, Jacek Zieliński.

Za Pazdanem bardzo udany rok. – Michał był czołową postacią nie tylko w Jagiellonii, ale również w całej Ekstraklasie. Nie bez przyczyny otrzymał tytuł najlepszego obrońcy naszej ligi oraz był w czołówce najlepszych zawodników. To świadczy, jak bardzo cenili go inni piłkarze. W rundzie wiosennej defensor Jagiellonii postawił mur, z którym wielu sobie nie radziło. Szczególnie w pamięci zapadną mi jego pojedynki z napastnikami z rundy dodatkowej, kiedy świetnie radził sobie, czy to z Sadajewem, czy z Sa, czy z innymi. Pazdan udowodnił, że dzisiaj prezentuje bardzo wysoką klasę. Zwieńczeniem wszystkiego były powołanie i występy w kadrze narodowej. W zespole trenera Nawałki Michał pokazał, że doskonale odnajduje się również w reprezentacji – uważa Zieliński.

Ostatnio prasa coraz głośniej spekuluje na temat ewentualnych przenosin Pazdana. – Trudno, aby było inaczej po tak udanym sezonie. Jestem pewien, że Michał wypromował się nie tylko meczami w reprezentacji, ale również występami w dodatkowej części sezonu. Kto wie, czy to nie on stał się MVP tej część rozgrywek. Moim zdaniem wielu podoba się jego styl, Pazdan gra twardo, ale nie popełnia głupich fauli. Stylem gry trochę przypomina Kamila Glika, a wszyscy wiemy, jaką renomę ma dzisiaj defensor Torino. Uważam, że teraz nastał optymalny czas dla Michała dla zmiany otoczenia. Polska liga powoli robi się dla niego za ciasna i chociaż doskonale rozumie się z Maderą, to mógłby sprawdzić się w silniejszym towarzystwie – dodaje były kapitan reprezentacji Polski.

Według doniesień medialnych po Pazdana miały zgłosić się Stuttgart, Schalke i HSV Hamburg. – Niemcy to ciekawy kierunek, ponieważ nie brakuje tam klasowych napastników, a sami wiemy na co stać atakujących Bayernu, Bayeru, Borussii, czy Wolfsburga. Już sam fakt, że Michała wymienia się w kontekście drużyny z Gelsenkirchen świadczy o poziomie, który prezentuje defensor Jagiellonii. Myślę, że to byłby ciekawy kierunek i dla zawodnika oraz dla białostockiego klubu – podkreśla uczestnik MŚ z 2002 roku.

Ostatnio dużo mówiło się o ewentualnym zainteresowaniu Legii Warszawa defensorem Jagiellonii. – Oczywiście transfer takiego zawodnika byłby potężnym wzmocnieniem stołecznej obrony. Z drugiej strony, trudno oczekiwać, aby Pazdan zdecydował się na ofertę z Łazienkowskiej, jeżeli będzie miał na stole propozycję gry w Bundeslidze, gdzie są wyższe poziom oraz pieniądze. Michał jest w tej chwili w optymalnym wieku, najlepszym dla piłkarza, więc powinien z tego skorzystać. Pokazał, że w naszej lidze nie ma od niego lepszych, dlatego może warto byłoby wykonać kolejny krok do przodu. Jestem pewien, że z jego podejściem dałby radę w Bundeslidze – zakończył Jacek Zieliński.