Krótka historia typów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie

wyzwalają w nas emocje od tak dawna, jak długo istnieje sam sport, bo tam, gdzie rywalizują przeciwko sobie dwie strony, jest okazja, aby obstawić zwycięzcę lub przegranego. Ich początki sięgają zatem starożytności. Najpierw obstawiano turnieje gier w kości, potem typy bukmacherskie praktykowano podczas wyścigów konnych organizowanych przez babilońskich żołnierzy. Później, w Chinach i w Tebach około 2300 – 1500 lat p.n.e. grano o niewolników. Archeologowie odkryli inskrypcje dotyczące uprawiania gier hazardowych w Babilonii, Syrii i Egipcie (m.in. na piramidzie Cheopsa). Można więc powiedzieć, że chęć do wzmagania sportowych emocji wszyscy mamy we krwi. Natomiast jeżeli chodzi o znaczący rozkwit obstawiania zakładów bukmacherskich, przypisuje się go Grecji jako kolebce gier i igrzysk. Rzymianie nie pozostawali daleko w tyle. U nich ta dodatkowa forma rozrywki doskonale odnalazła swoje miejsce np. podczas walk gladiatorów.

Typy bukmacherskie

dopiero pod koniec XIX wieku zaczęły odbywać się wokół profesjonalnych drużyn sportowych oraz sportów indywidualnych, które w tamtych czasach zaczęły powstawać i zyskiwać na popularności. W Europie w roku 1922 firma Littlewood Pools of Liverpool jako pierwsza zaproponowała typowanie meczów piłki nożnej. Natomiast w 1934 Szwedzi wprowadzili do swojego systemu zakładów pierwsze blankiety do obstawiania. Od lat 50. grano już niemalże wszędzie, w Polsce początek tej tradycji nastąpił w roku 1956.

Różnice między typami bukmacherskimi – dawniej i dziś

Dawne zakłady bukmacherskie znacznie różniły się od dzisiejszych. Nie istniały żadne instytucje, które by je regulowały, a ludzie zakładali się nie tylko o pieniądze. Na przykład Olaf II, król Norwegii, wygrał z królem Szwecji, Olafem Skotkonungiem, powiat Hising, a Henryk VIII Tudor miał rzekomo przegrać wielki dzwon z angielskiej katedry Św. Pawła w Londynie. Obecnie, dla własnego bezpieczeństwa, typy bukmacherskie należy obstawiać u rzetelnych bukmacherów. Są to te firmy, które działają na licencjach instytucji regulujących zasady gier i hazardu. Dobrym przykładem jest bukmacher Oddsring, którego długoletnią działalność kontroluje Malta Gaming Authority.

Kolejną różnicą między dawnymi a współczesnymi zakładami jest brak bonusów bukmacherskich w tych pierwszych. Aktualnie stanowią one skuteczną zachętę dla początkujących graczy. Bonusy bukmacherskie to określona kwota pieniędzy, która oferowana jest graczowi na początek gry jako dodatek do jego własnej puli. Wielkość tej kwoty zależy od wielkości początkowego depozytu oraz wysokości kursu. Aby spieniężyć bonus bukmacherski należy obrócić nim określoną wcześniej ilość razy. Solidni bukmacherzy, tacy jak Oddsring, oferują bonusy nowym graczom, jednak nie jest to reguła dla wszystkich firm.

Zanim ruszysz na podbój typów bukmacherskich

Zanim zdecydujesz się na obstawienie zakładów bukmacherskich warto jest najpierw posiąść wiedzę na temat dotychczasowych poczynań sportowców, ich drużyn czy klubów. W serwisie sportowyring.com znajdziesz kompleksowe i jasno podane wszelkie informacje związane z piłką nożną i nie tylko. W zakładce Best Bet znajdziesz szczegółowe informacje na temat ostatnich typów bukmacherskich na Oddsring – z datą, opisem wydarzenia, wielkością zakładu, kursem oraz wynikiem, a także bonusów bukmacherskich. Sekcja Gwiazdy pozwoli ci porównać poczynania i dotychczasowe osiągnięcia najlepszych piłkarzy. Dowiedz się tam, ile meczów mają za sobą, ile bramek, ile kluczowych podań i strzałów na mecz zdobyli. Dzięki kategorii Drużyny łatwo zorientujesz się ile są warte, jakie mają osiągnięcia na koncie i jakie piłkarskie legendy się z nich wywodzą. W sekcji Trenerzy znajdziesz aktualne informacje o tym ile trofeów zdobyli najlepsi z nich i jakim klubem obecnie się opiekują.

Daj się porwać piłkarskim emocjom. Czytaj sportowyring.com bądź na bieżąco i wykorzystuj swoją wiedzę dzięki typom bukmacherskim. Sportowe emocje nie kończą się wraz z gwizdkiem!

Sprawdź nasze typy bukmacherskie już teraz!