Legia goni czołówkę nawet w dziesiątkę

legia-goni-czolowke-nawet-w-dziesiatke-sportowyring-com

Tydzień temu cztery najlepsze drużyny Ekstraklasy zdobyły jeden punkt. W tej kolejce – komplet 12 oczek. Szczególnie zaimponowała Legia, która wygrała z Wisłą na wyjeździe, przez pół godziny grając w dziesiątkę po fatalnym błędzie sędziego.

W 31. kolejce jako jedyny zespół z czołówki zapunktowała Wisła Płock (remis z Wisłą Kraków). Lech, Jagiellonia i Legia solidarnie zaliczyły porażki. W Warszawie skończyło się to wylaniem trenera Romeo Jozaka. I wygląda na to, że zmiana posłużyła mistrzom Polski. Legia już pod wodzą Klafuricia wyszarpała awans do finału Pucharu Polski. A w niedzielę zaliczyła bardzo ważne zwycięstwo w Krakowie.

Z Wisłą mistrzom Polski zawsze gra się ciężko. Tym razem ekipa z Warszawy spisała się bardzo dobrze, od początku dyktując warunki. Wszystko układało się po myśli obrońców tytułu aż do 62. minuty. Wtedy szarżujący Jarosław Niezgoda został na granicy pola karnego zatrzymany przez Marcina Wasilewskiego. Obrońca Wisły wszedł wślizgiem, napastnik Legii runął jak długi. Sędzia uznał jednak, że Niezgoda symuluje, próbując wymusić rzut karny i pokazał mu żółtą kartkę. Napastnik był już ukarany w pierwszej połowie, więc musiał opuścić boisko.

Legia pokazała charakter i zdołała utrzymać prowadzenie do samego końca. To bardzo ważne, bo jej rywale w walce o tytuł tym razem solidarnie wygrali. Lech długo się męczył z Zagłębiem, ale wygrał 1:0. Znacznie lepiej zaprezentowała się Jagiellonia. Po serii słabszych spotkań ekipa z Białegostoku gładko wygrała 3:0 w Kielcach.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Lech wciąż ma jeden punkt przewagi nad Jagiellonią i Legią oraz pięć nad Wisłą Płock.

Oto najbliższe mecze:

33. kolejka

Legia – Korona, Lech – Górnik, Jagiellonia – Wisła Kraków, Wisła Płock – Zagłębie

34. kolejka

Wisła Płock – Lech, Jagiellonia – Legia, Zagłębie – Górnik, Korona – Wisła Kraków,

35. kolejka

Legia – Wisła Płock, Lech – Jagiellonia, Wisła Kraków – Zagłębie, Górnik – Korona

36. kolejka

Legia – Górnik, Wisła Kraków – Lech, Wisła Płock – Korona, Zagłębie – Jagiellonia

37. kolejka

Lech – Legia, Jagiellonia – Wisła Płock, Górnik – Wisła Kraków, Korona – Zagłębie