Lechia demoluje i lideruje

lechia-demoluje-i-lideruje-sportowyring-com

Mamy lidera, hej, Lechia, mamy lidera – tak mogą zaśpiewać kibice Lechii Gdańsk. Biało-zieloni nie dali najmniejszych szans Zagłębiu Sosnowiec i zdemolowali beniaminka 4:1. Dzięki potknięciu lidera z Białegostoku, to piłkarze z Pomorza są nowymi liderami Ekstraklasy.

W czołówce tabeli Ekstraklasy ścisk, jak w kinach na „Klerze”. Prowadzenie przechodzi z rąk do rąk, niedawno liderowała Wisła Kraków, potem Jagiellonia Białystok, a najnowszym numerem jeden z tabeli jest Lechia Gdańsk. I trzeba przyznać, że ekipa znad morza prowadzenie objęła w naprawdę wielkim stylu. W starciu z przedostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec tylko przez pół godziny utrzymywał się wynik korzystny dla gości. Ostatecznie skończyło się na 4:1. Mogło być nawet wyżej.

Wysoko wygrała także Pogoń Szczecin. Portowcy długo czekali na pierwszą wygraną w sezonie. Ale jak już zaczęli wygrywać, to hurtowo. Po 2:1 z Wisłą Kraków przyszło 2:0 w Lubinie, a teraz aż 4:0 u siebie z Wisłą Płock. Jeszcze chwila i Pogoń znajdzie się w górnej połówce tabeli.

W 11. kolejce punkty straciły Piast Gliwice, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. Pierwsi tylko zremisowali 2:2 z Miedzią Legnica. Drudzy taki sam wynik zanotowali w Zabrzu. Z kolei ekipa z Podlasia nie zdołała pokonać Korony i z Kielc wywiozła remis 1:1.

To ostatnie potknięcie wykorzystała Lechia, która wyprzedziła o punkt Jagiellonię. Tyle samo oczek, co lider, ma także Legia Warszawa. Mistrzowie Polski pokonali 1:0 Śląsk w wyjazdowym meczu we Wrocławiu. Podium Ekstraklasy uzupełnia Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” odniosła cenne i prestiżowe zwycięstwo w wyjazdowych derbach z Cracovią.