Komu lider, komu?

komu-lider-komu-sportowyring-com

W czubie tabeli Ekstraklasy tłok jak nigdy. Różnice pomiędzy czołowymi drużynami są minimalne, a kolejka do fotela lidera – wyjątkowo długa. W rozpoczynającej się dziś kolejce może nastąpić kilka przetasowań i zapowiada się naprawdę ciekawie.

Kolejka rozpoczyna się już dziś, od dwóch spotkań, obu z udziałem czołowych drużyn. Piast Gliwice (19 punktów) pojedzie walczyć o cenne punkty do Legnicy. Nieco później próbujący gonić liderów Lech Poznań (16 punktów) zagra mecz w Zabrzu.

Ale jeszcze ciekawiej będzie jutro. Lechię Gdańsk (18 punktów) czeka teoretycznie łatwy mecz z Zagłębiem Sosnowiec (przedostatnie miejsce, 7 punktów). Potem Legia Warszawa (też 18 oczek) pojedzie do Wrocławia. Ten mecz zapowiada się dla mistrzów Polski trudno, bo Śląsk jest na fali wznoszącej, tydzień temu wygrał 4:0 z liderującą Jagiellonią Białystok, w dodatku na wyjeździe.

W niedzielę z kolei czeka nas bezpośrednie spotkanie ekip z czołówki. Jagiellonia (19 punktów) pojedzie do Kielc na mecz z Koroną (18 punktów).

Wisłę Kraków (17 oczek)z kolei czeka derbowy mecz z Cracovią. Pasy zamykają tabelę, w 10 meczach wygrały tylko raz. Teraz podejmą rozpędzoną Wisłę.