Z Portugalią i Włochami w Lidze Narodów UEFA!

z-portugalia-i-wlochami-w-lidze-narodow-uefa-sportowyring-com

W czerwcu czekają nas gigantyczne emocje związane z występem Polaków na mistrzostwach świata w Rosji. Jesienią z kolei biało-czerwoni zagrają w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA. Naszymi rywalami będą Włosi i Portugalczycy.

Liga Narodów to nowy pomysł UEFA. W zamyśle piłkarskiej centrali mają one zastąpić mecze towarzyskie. Wszystkie europejskie reprezentacje zostały podzielone na cztery ligi. Dzięki niezwykle wysokiemu miejscu w rankingu Polska znalazła się w najwyższej lidze A, w której rywalizować będą najlepsze ekipy.
Idea jest prosta: w każdej lidze są po cztery grupy liczące po 3 lub 4 drużyny. Zwycięzcy rywalizacji w grupach spotykają się w final four, gdzie grają półfinał i finał. Ostatnie drużyny spadają do niższej ligi.

Co ciekawe, zwycięzca final four w każdej lidze, także w najniższej, w której rywalizują San Marino czy Luksemburg, uzyska awans do mistrzostw Europy w 2020 roku.

Polska oczywiście nie będzie faworytem najwyższej ligi, ani grupy C, w której zmierzy się z mistrzami Europy Portugalczykami (szansa na rewanż za Euro 2016) oraz przeżywającymi kryzys Włochami.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane we wrześniu bieżącego roku. Final four rozegrane zostanie w czerwcu 2019 roku. Polska rozgrywki zacznie od wyjazdowego meczu z Włochami. Następnie zagramy u siebie z Portugalią i Włochami, a skończymy meczem w Portugalii.