Oddsring – sportowe emocje nie kończą się z gwizdkiem!

 

Zakłady bukmacherskie dawniej

Czy wiesz, że bukmacherka ma swój początek już w starożytności? Ludzi od zawsze pociągały emocje związane z zakładami, zwłaszcza jeśli towarzyszyły one wydarzeniom sportowym. I tak, pierwsi obstawiali Babilończycy, Syryjczycy i Egipcjanie organizując wyścigi konne. Później bukmacherka wiodła prym w Grecji i Cesarstwie Rzymskim, gdzie chętnie stawiano na wybranych gladiatorów. Jednak kolebką nowoczesnej historii tej formy rozrywki jest Wielka Brytania. Dzisiejszą formę przyjmowania zakładów zawdzięczamy właśnie Brytyjczykom. Na przełomie XIX i XX wieku rozwój najpopularniejszej na świecie dyscypliny sportowej – piłki nożnej – stał się pretekstem dla Johna Mooresa do otwarcia w 1922 roku pierwszego oficjalnego punktu bukmacherskiego o nazwie „Littlewood Pools of Liverpool”.

 

Bukmacher online – czyli jak Internet wpłynął na rozwój zakładów i firm jak Oddsring

Najpierw pojawiła się telewizja. Dzięki niej spopularyzowały się zakłady bukmacherskie na dużą skalę. Z Wielkiej Brytanii moda przeszła do Szwecji, a następnie do Niemiec. Wpływy z tej rozrywki były znaczące, nic więc dziwnego, że wiele zakładów bukmacherskich było organizowanych przez państwo, które przez długi czas utrzymywało na nie monopol. W dzisiejszych czasach istnieje wiele prywatnych firm bukmacherskich (w tym bukmacherzy online). Należy jednak pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do gry sprawdzić rzetelność takiej firmy. Solidny bukmacher powinien działać na licencji oficjalnej instytucji kontrolującej gry. Przykładowo, Oddsring, bukmacher online, jest firmą kontrolowaną przez Malta Gaming Authority. Takie informacje powinny być łatwe do znalezienia na stronie bukmachera.

 

Internet mocno wpłynął na rozwój zakładów i – przede wszystkim – zakładów bukmacherskich online. Trend rozpoczęli Amerykanie w latach 50. XX wieku. Naturalnie ta forma rozwijała się z początku powoli, ponieważ niewiele osób posiadało wtedy komputer oraz dostęp do sieci i większość bukmacherów, takich jak Oddsring, nie mogła sobie pozwolić na zaoferowanie możliwości obstawiania w Internecie. Wynikało to między innymi z utrudnień formalnych i technicznych oraz z restrykcji prawnych narzucanych przez państwo. Jednak zakłady bukmacherskie online dały graczom szanse na obstawianie non-stop u bukmacherów internetowych, o każdej porze, z każdego miejsca na świecie. Nic więc dziwnego, że z czasem ta forma naturalnie się rozwinęła. Obecnie fani mają coraz większe szanse na wygranie, właśnie dzięki proponowanym im m.in. przez Oddsring zakładom live. Oferty bukmacherów z każdym dniem są coraz bogatsze.

O największym „boomie” bukmacherów online możemy mówić w latach 90. XX wieku, kiedy komputery wraz z połączeniem do Internetu na stałe zagościły w większości domów. Szacuje się, że ta forma rozrywki będzie tylko rosła w siłę, w raz z rozwojem technologii i przede wszystkim dzięki rosnącej ilości urządzeń mobilnych, które mają dostęp do sieci.  Nie bez znaczenia jest również fakt, iż wygrana z zakładów internetowych jest w Polsce nieopodatkowana, co działa na korzyść graczy i ich zysków.

 

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich to hazard?

Zdecydowanie nie. Idąc do kasyna i obstawiając „w ciemno” np. numer, na którym wypadnie kulka w ruletce – to jest hazard. Do bukmacherki jednak potrzeba o wiele więcej. Przede wszystkim potrzebna jest wiedza. Amatorzy typowania to eksperci w swojej dziedzinie. Warto wiedzieć jak najwięcej o dyscyplinie, jej zawodnikach i drużynach, na które się stawia. Taką wiedzę posiądziesz między innymi dzięki portalowi sportowyring.com, gdzie znajdziesz wszystko o piłce nożnej i nie tylko! Kiedy czujesz, że jesteś przygotowany, możesz zacząć obstawianie od tych bukmacherów online, którzy są działają na rzetelnych zasadach i dodatkowo oferują początkującym bonusy bukmacherskie. Przykładowo, bukmacher internetowy Oddsring proponuje bonusy na start. Ich wielkość jest zależna od twojej puli początkowej oraz kursu danego zakładu.

Zakładać się to ludzka rzecz. Nauczyli nas tego już starożytni, a obecnie ta forma rozrywki na nowo przeżywa swój rozkwit. Nie czekaj, jeśli jesteś fanem sportu i pragniesz dostarczyć sobie odrobinę więcej adrenaliny (i być może również zysków!) – przyłącz się do społeczności typerów i wygrywaj u bukmacherów internetowych!