Rusza piłkarskie EURO U21 w Polsce. Na co stać biało-czerwonych?

rusza-pilkarskie-euro-u21-w-polsce-na-co-stac-bialo-czerwonych-sportowyring-com

Dziś początek wielkiego piłkarskiego święta w Polsce. O 18:00 rozpoczną się mistrzostwa Europy U-21 – największa po EURO 2012 piłkarska impreza organizowana w naszym kraju. O sukces organizacyjny jesteśmy spokojni. Czy stać nas także na sukces sportowy?

Dziś o 20:45 w Lubinie Euro zacznie się dla reprezentacji Polski. Wcześniej, w Kielcach, Szwedzi zagrają z Anglikami. Biało-czerwoni rozpoczną od spotkania ze Słowakami i trzeba sobie jasno powiedzieć: będą w nim faworytami.

Czy biało-czerwoni mogą odnieść sukces na polskim EURO? O to może być ciężko z kilku powodów. Po pierwsze, władze Napoli nie zgodziły się na udział w imprezie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Z nimi w składzie siła reprezentacji prowadzonej przez Marcina Dornę byłaby dużo większa. Druga sprawa to regulamin turnieju. W mistrzostwach gra 12 drużyn, podzielonych na 3 grupy. Do półfinału awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza z drużyn z drugiego miejsca. Po uwagę będą brane kolejno punkty, różnica goli zdobytych i straconych, liczba goli strzelonych, zestawienie Fair Play.

Faworytami do zajęcia pierwszego miejsca w grupie są Anglicy. Pozostałe drużyny także są mocne. Dzisiejsi rywale Polaków przez eliminacje przeszli jak burza: w grupie między innymi z Holendrami (słyną ze szkolenia młodzieży) oraz Turkami zdobyli 19 na 24 możliwe punkty.

Polacy w ramach przygotowań do turnieju wygrali między innymi z Niemcami. Ostatnie dwa mecze towarzyskie – w Włochami i Czechami przegrali jednak po 1:2.

Jeden argument pozwala jednak wierzyć w sukces: wszystkie bilety na mecze biało-czerwonych zostały sprzedane. Nasi piłkarze z pewnością będą mogli liczyć na znakomity doping w każdym meczu. Oby pomógł im w odniesieniu zwycięstw.

W pozostałych grupach zagrają:

Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Serbia, Macedonia

Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy

Terminarz

16.06, 20:45, Lubin: Polska – Słowacja

19.06, 20:45, Lubin: Polska – Szwecja

22.06, 20:45, Kielce: Polska – Anglia

27.06, Kraków, Tychy: półfinały

30.06, Kraków: finał