Pazdan: jestem lepszym piłkarzem niż za Beenhakkera

pazdan-jestem-lepszym-pilkarzem-niz-za-beenhakkera-sportowyring-com

Poznañ, 06.03.2015.  Micha³ Pazdan (2L) z Jagielloni i Karol Linetty (P) z Lecha podczas meczu polskiej Ekstraklasy, 6 bm. (jk/mgut) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Obrońca Jagiellonii Białystok Michał Pazdan, który w sobotnim meczu reprezentacji Polski z Gruzją w eliminacjach Euro 2016 może zastąpić Kamila Glika twierdzi, że jest dużo lepszym piłkarzem, niż za czasów Leo Beenhakkera.

Holenderski szkoleniowiec po raz pierwszy powołał tego gracza w kwietniu 2008 roku.

„Teraz przede wszystkim jestem spokojniejszy i bardziej pewny siebie. Na pewno jestem teraz lepszym piłkarzem” – podkreślił najlepszy obrońca ekstraklasy minionego sezonu.

Pazdan jest jednym z kandydatów do zastąpienia na środku obrony Kamila Glika, który z Gruzją będzie pauzował za żółte kartki. Jeśli pojawi się na boisku, będzie to jego 10. występ w narodowych barwach.

„Jeśli zagram, to będzie to dla mnie najważniejszy mecz w reprezentacji, bo pierwszy o stawkę. Wcześniej miałem możliwość grania jedynie w spotkaniach towarzyskich” – ocenił środkowy obrońca.

Pazdan wrócił do kadry Adama Nawałki po około półtorarocznej przerwie.

„Ciężko jest wrócić, kiedy wypadnie się z drużyny na dłuższy okres. Jest dużo ciężej, niż być w zespole od początku i cały czas pełnić w nim jakąś rolę. Dlatego bardzo ucieszyłem się z tego powołania, bo to znaczy, że moja praca została doceniona” – powiedział Pazdan.