Niesamowity Stoch wskakuje do historii!

niesamowity-stoch-wskakuje-do-historii-sportowyring-com

Takie rzeczy praktycznie nie mają prawa się zdarzyć, są po prostu zbyt trudne. I rzeczywiście, w całej historii Turnieju Czterech Skoczni tylko raz jeden zawodnik wygrał wszystkie konkursy. Aż do teraz. Kamil Stoch w niebywałym stylu powtórzył osiągnięcie Svena Hannavalda!

Kamil Stoch wręcz zdeklasował rywali w najbardziej prestiżowym turnieju skoków narciarskich. Na polskiego skoczka nie było mocnych w żadnych zawodach. W ostatnim konkursie prowadził po pierwszej serii i wiedział, że jeden skok dzieli go od historii. Coś takiego potrafi namieszać w głowie najlepszym. Wiele razy zdarzało się, że w podobnej sytuacji zawodnicy nie potrafili wytrzymać presji i popełniali błędy. Inni może tak, ale nie Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski słynie z żelaznej psychiki i wytrzymał także i tym razem. W finałowej serii odpalił petardę i zapewnił sobie zwycięstwo!

Chwilę później na zeskok udał się sam Sven Hannavald, komentujący zawody dla niemieckiej telewizji. Legendarny skoczek był jednym z pierwszych, którzy pogratulowali Stochowi genialnego występu w Turnieju Czterech Skoczni.

Teraz przed nami konkursy lotów narciarskich, a już niedługo – zawody na igrzyskach olimpijskich. Nie mamy nic przeciwko temu, by Stoch utrzymał formę z początku roku!