Nawałka: z Irlandią musimy wykorzystać nasze atuty

nawalka-z-irlandia-musimy-wykorzystac-nasze-atuty-sportowyring-com

Adam Nawa³ka £ukasz Fabiañski

– Zaangażowanie i walka na podobnym poziomie jak Irlandczyków, pozwoli piłkarzom reprezentacji Polski wykorzystać ich potencjał i atuty – powiedział selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej.

– Irlandczycy prezentują bardzo podobny poziom i sposób gry do Szkotów. Te drużyny są porównywalne. Nasi rywale charakteryzują się bardzo dobrą organizację gry, a wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie. Również technika użytkowa tych graczy jest bardzo dobra. Dlatego spodziewamy się, bardzo trudnego meczu ze względu na intensywność gry oraz zaangażowanie jakie prezentują Irlandczycy. Musimy im odpowiedzieć tym samym, aby wykorzystać potencjał naszych zawodników i nasze atuty – ocenił selekcjoner biało-czerwonych.

Pod znakiem zapytania stoi obsada bramki. Wojciech Szczęsny z Arsenalu stracił bowiem miejsce w składzie Arsenalu.

– Na tej pozycji nie mam żadnego problemu. Raczej jest kłopot bogactwa. Niezależnie od tego jaką decyzje podejmę, będzie ona dobra, ponieważ mam do dyspozycji trójkę doskonałych bramkarzy. Oczywiście szanse Wojtka na grę w podstawowym składzie są dużo mniejsze niż wcześniej, ale wciąż jest bardzo ważną częścią tej drużyny. O swojej decyzji bramkarzy poinformuję w piątek, a publicznie ogłoszę to w sobotę – zdradził Nawałka.

Sporo wątpliwości o utrzymanie wysokiego poziomu sportowego wywołał transfer Łukasza Szukały do Al-Ittihad z Arabii Saudyjskiej.

– O jego dyspozycję jestem spokojny. Jest pod bardzo dobrą opieką szkoleniowców rumuńskich. W tym klubie w sumie pracuje ich 10. Dlatego jest dobrze przygotowany” – podkreślił szkoleniowiec.