Lewandowski: szybka gra kluczem do zwycięstwa nad Irlandią

lewandowski-szybka-gra-kluczem-do-zwyciestwa-nad-irlandia-sportowyring-com

Robert Lewandowski

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski twierdzi, że kluczem do zwycięstwa reprezentacji Polski z Irlandią będzie szybka gra i częsta wymiana podań. Obie drużyny spotkają się w niedzielę w Dublinie w meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy 2016.

– Jeśli odpowiednio przyśpieszymy grę i będziemy wymieniali między sobą wiele podań, to rywale mogą mieć problemy. Kluczowe będzie jednak przygotowanie fizyczne i mentalne. Dlatego liczę, że stworzymy sobie wiele sytuacji do zdobycia goli i część z nich wykorzystamy – powiedział Lewandowski na spotkaniu z przedstawicielami mediów.

Biało-czerwoni przystępują do tego spotkania jako lider. Z 10 punktami prowadzą w tabeli grupy D. Z kolei Irlandia, Szkocja i Niemcy mają po 7 punktów.

– Zwycięstwo w niedzielnym meczu na pewno przybliży nas do awansu na turniej we Francji, ale nie zapewni nam udziału. Najpierw musimy wygrać w Dublinie, a potem możemy oceniać nasze szanse na grę we Francji – ocenił król strzelców Bundesligi.

Lewandowski przyznał, że spodziewa się agresywnej i twardej gry ze strony Irlandczyków.

– Potrafię dostosować się do takiego stylu gry, choć preferuję techniczny futbol. Nie ma znaczenia czy to my będziemy faworytem. Przede wszystkim musimy wykorzystać nasze atuty – podkreślił Lewandowski.