Misja: Nigeria. Zaczynamy przygotowania do mundialu

misja-nigeria-zaczynamy-przygotowania-do-mundialu-sportowyring-com

Reprezentacja Polski rozpoczyna ostatnią fazę przygotowań do mistrzostw świata w Rosji. Jutro podopieczni Adama Nawałki zagrają we Wrocławiu z Nigerią. Ten mecz ma być sprawdzianem przed spotkaniem z Senegalem na mundialu.

Polska w grupie na rosyjskim turnieju zmierzy się z Senegalem, Japonią i Kolumbią. Trener Nawałka w ramach przygotowań do tych spotkań szukał podobnych rywali. Jutrzejszy mecz z Nigerią ma być symulacją starcia z Senegalem, którym rozpoczniemy turniej. We wtorek przed reprezentacją kolejny sprawdzian – tym razem w Chorzowie z Koreą Południową. To z kolei ma być test przed mundialowym meczem z Japonią.

Po dwóch marcowych meczach kadrowicze rozjadą się na święta i do klubów. Po raz kolejny spotkają się pod koniec maja, na zgrupowaniu w Juracie i miesiąc później na kolejnym – w Arłamowie.

5 czerwca Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata, a trzy dni później jego wybrańcy zagrają w Poznaniu z Chile. Ekipa z Ameryki Południowej to największy nieobecny rosyjskiego mundialu. Naszym piłkarzom Chilijczycy mają pomóc w przygotowaniach do meczu z Kolumbią.

12 czerwca w Warszawie Lewandowskiego i spółkę czeka ostatni sprawdzian przed wylotem do Rosji. Na Stadionie Narodowym zagrają z przeciętną Litwą. Ten mecz ma być okazją do odniesienia wysokiego zwycięstwa i zbudowania dobrej atmosfery. Dzień po nim reprezentacja wyleci do Soczi, gdzie będzie miała swoją bazę w czasie mundialu. Tydzień później rozegrany zostanie mecz z Senegalem.