Milik: stać nas na wygranie grupy

milik-stac-nas-na-wygranie-grupy-sportowyring-com

Dublin, Irlandia, 29.03.2015. Polak Arkadiusz Milik (L) walczy o pi³kê z Irlandczykiem Jamesem McCarthy'm (C) podczas meczu eliminacyjnego mistrzostw Europy z Irlandi¹, 29 bm. w Dublinie. Z prawej Maciej Rybus.(gj) PAP/Bart³omiej Zborowski

Napastnik Ajaksu Amsterdam Arkadiusz Milik uważa, że reprezentacja Polski może wygrać grupę D eliminacji mistrzostw Europy 2016. Uważa, że do sobotniego meczu z Gruzją biało-czerwoni przystępują w roli faworyta.

Podopieczni Adama Nawałki z dorobkiem 11 punktów przewodzą w grupie D.

– Nasze prowadzenie nie jest przypadkowe. Na pewno w niektórych meczach dopisało nam szczęście. Jednak uważam, że stać nas na bardzo dobrą grę i wygranie naszej grupy. Chcemy to udowodnić w spotkaniu z Gruzją – powiedział Milik.

W listopadzie ub.r. Polacy wygrali w Tbilisi 4:0, a jedną z bramek strzelił napastnik Ajaksu Amsterdam.

– Czujemy się zdecydowanym faworytem. Nasze ostatnie wyniki bardzo nas podbudowały. Nie mam na myśli tylko indywidualności, ale całą drużynę. Trener Adam Nawałka dobrał odpowiednią taktykę dla nas i wszystko wygląda optymistycznie – ocenił wychowanek Rozwoju Katowice.

Milik zrobił duży postęp w Holandii, po niezbyt udanym pobycie w Bayerze Leverkusen i Augsburgu.

– W Holandii gram pięć razy więcej niż w Niemczech, więc się rozwijam. Zrobiłem krok do przodu nie tylko w klubie, ale również w reprezentacji. Liczę, że zwycięstwo z Gruzją będzie wisienką na torcie po udanym dla mnie sezonie – zakończył.