Manchester United wygrywa Ligę Europy. Pożegnanie Rooneya?

manchester-united-wygrywa-lige-europy-pozegnanie-rooneya-sportowyring-com

Manchester United pokonał 2:0 Ajax Amsterdam w finale Ligi Europy, rozegranym w Sztokholmie. To zwycięstwo zapewniło „Czerwonym Diabłom” prawo gry w następnej edycji Ligi Mistrzów. Wczoraj prawdopodobnie widzieliśmy także pożegnanie Wayne’a Rooneya z ekipą z Old Trafford.

Ajax Amsterdam grał pięknie, ale Manchester United był skuteczniejszy. Prowadzenie podopiecznym Jose Mourinho dał Paul Pogba już w 18. minucie. Holendrzy atakowali, wymieniali mnóstwo podań, uderzali na bramkę Sergio Romero (dwa razy więcej strzałów niż Man Utd) – wszystko na nic. Tuż po przerwie podwyższył Henrik Mkhitaryan i Anglicy w zasadzie przestali grać w piłkę. To był nudny mecz, ale cel United został osiągnięty.

W 90. minucie, kiedy wszystko było już rozstrzygnięte, Juana Matę zmienił Wayne Rooney. Wiele wskazuje na to, że dla utytułowanego napastnika był to ostatni mecz w barwach „Czerwonych Diabłów”. Rooney w tym sezonie grał niewiele, a pozycja na ławce mocno go uwiera. Ma lukratywne oferty z amerykańskiej MLS oraz oczywiście od płacących krocie Chińczyków.

United w przyszłym roku zagrają w Lidze Mistrzów w nagrodę za wygranie Ligi Europy. W Premier League zajęli dopiero szóste miejsce, aż 24 punkty za Chelsea. Wyprzedzili ich także piłkarze Tottenhamu, Manchesteru City, Liverpoolu i Arsenalu.

Ajax w lidze holenderskiej był drugi i zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w drodze do wczorajszego finału piłkarze z Amsterdamu wyeliminowali Legię Warszawa. W Polsce było 0:0, w Holandii 0:1.