Lewandowski: w meczu z Gruzją musimy być cierpliwi

lewandowski-w-meczu-z-gruzja-musimy-byc-cierpliwi-sportowyring-com

 

Warszawa, 08.06.2015. Zawodnik pi³karskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski (2P) podczas treningu kadry w Warszawie, 8 bm. Z lewej stoi Piotr Zieliñski. Polacy przygotowuj¹ sie do meczu eliminacyjnego mistrzostw Europy z Gruzj¹, który odbêdzie siê 13 bm. w Warszawie. (gj) PAP/Bart³omiej Zborowski

 

Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski uważa, że w sobotnim spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2016 z Gruzją polski zespół musi się wykazać cierpliwością. – Dopóki nie strzelimy bramki, może grać nam się ciężko – powiedział.

– Na pewno sobotni mecz nie będzie łatwy. Dopóki nie strzelimy bramki, będzie nam się ciężko grało. Reprezentacja Gruzji nie ma wybitnych piłkarzy, ale jest groźna jako drużyna. Możemy być pewni, że nie odstawią nogi – podkreślił Lewandowski.

Jesienią biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Gruzinów 4:0. Po tym spotkaniu doszło do zmiany trenera. Kachaber Cchadadze zastąpił Temura Kecbaję.

 – Nie wiadomo jak gruziński zespół się zaprezentuje. Z drugiej strony żadna drużyna po kilku treningach nie będzie prezentowała takiego stylu, jaki by chciała. Musimy być przygotowani na wszystko i przede wszystkim nie dać się zaskoczyć rywalom. Ważne abyśmy byli cierpliwi – ocenił kapitan reprezentacji Polski.