Krychowiak: Bacca jest w cieniu Messiego i Ronaldo

krychowiak-bacca-jest-w-cieniu-messiego-i-ronaldo-sportowyring-com

epa04737385 Sevilla FC's Colombian striker Carlos Bacca (R) fights for the ball with Montenegrinian defender Stefan Savic (2L) of ACF Fiorentina during the first Europa League match played between Sevilla FC and ACF Fiorentina played at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain on 07 May 2015.  EPA/PACO PUENTES  Dostawca: PAP/EPA.

Grzegorz Krychowiak uważa, że najlepszy napastnik Sevilli w tym sezonie Carlos Bacca miałby szansę zostać najlepszym strzelcem Primera Division, gdyby w tych samych rozgrywkach nie występowali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Kolumbijczyk Bacca w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy strzelił 20 goli.

– To świetny zawodnik. W innej lidze byłby czołowym napastnikiem rozgrywek. Jego pech polega na tym, że jest w cieniu Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Carlos jest na szczycie, jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek i miałby szanse na koronę króla strzelców. Jednak Portugalczyk i Argentyńczyk pokrzyżują mu plany, bo między sobą rozstrzygną losy tytułu dla najlepszego strzelca – powiedział Krychowiak.

Pomocnik reprezentacji Polski ceni Kolumbijczyka za skuteczność, ale również za pracę jaką wykonuje w defensywie.

– Bacca to zawodnik, który w decydującym momencie meczu jest w stanie strzelić gola, czy asystować. Ma na swoim koncie wiele podań kończących. 20 goli to świetny wynik. Imponuje mi skutecznością. Jednak to zawodnik kompletny. Doskonale czuje się z piłką przy nodze. Jest bardzo waleczny, dzięki czemu kończy wiele akcji. Należy podkreślić, że jest także ważnym ogniwem w grze defensywnej. W taktyce Unaia Emery’ego nie może sobie pozwolić tylko na grę ofensywną. Trener od każdego z nas wymaga, aby był skuteczny w zadaniach defensywnych. Bacca nie koncentruje się tylko na strzelaniu bramek i uniwersalność jest jego dużą zaletą. Podstawą do takiej gry jest świetne przygotowanie fizyczne – podkreślił Krychowiak.

W czwartek FC Sevilla zagra na wyjeździe z Fiorentiną w meczu rewanżowym ½ finału Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie hiszpański zespół wygrał 3:0.