Griezman pogrążył rodaków w finale LE

griezman-pograzyl-rodakow-w-finale-le-sportowyring-com

Atletico Madryt wygrywa Ligę Europy! Hiszpańska ekipa nie dała w wielkim finale żadnych szans Olympique Marsylia. Co ciekawe, Francuzów pogrążył ich rodak – Antoine Griezmann, który zdobył dwie bramki.

Wielki finał Ligi Europy rozegrano w Lyonie. To automatycznie oznaczało, że na trybunach dominowali francuscy kibice. Ale – choć robili, co mogli – na niewiele to się zdało. Atletico było po prostu za mocne. I miało Griezmanna. Gwiazdor reprezentacji Francji otworzył wynik meczu po 20 minutach gry. Po przerwie podwyższył na 2:0 i było już praktycznie po meczu. W samej końcówce Gabi ustalił wynik finału na 3:0.

To kolejny hiszpański triumf w rozgrywkach, które wcześniej nosiły nazwę Puchar UEFA. W ostatnich 15 edycjach ekipy z tego kraju wygrywały aż 9 razy. Dla Atletico to trzeci triumf w ciągu ostatnich 9 lat (2010, 2012, 2018). Bardziej utytułowana w tych rozgrywkach jest od ekipy z Madrytu tylko Sevilla, która wygrała Ligę Europy aż pięć razy (2006, 2007, 2014, 2015, 2016).

Zwycięstwo w Lidze Europy daje przepustkę do gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Atletico jednak jej nie potrzebuje, bo zapewniło ją sobie zdobywając wicemistrzostwo Hiszpanii.

Dla Atletico wygrany finał z Olympique Marsylia ma duże znaczenie. Ostatnie dwa finały, w których grali podopieczni Diego Simeone to były mecze decydujące o zwycięstwie w Lidze Mistrzów. W obu przypadkach mierzyli się z lokalnym rywalem i w obu przypadkach lepszy (po dogrywce oraz po karnych) okazywał się Real Madryt.

Nawiasem mówiąc, „Królewscy” znów zagrają w finale Champions League. W sobotę 26 maja w Kijowie ich rywalem będzie Liverpool.