Dumitrescu: Krychowiak odgrywa w Sevilli kluczową rolę

dumitrescu-krychowiak-odgrywa-w-sevilli-kluczowa-role-sportowyring-com

epa04737636 Sevilla FC players (L-R) goalkeeper Sergio Rico, Tremoulinas, Krychowiak and Kolodziejczak celebrate at the end of the UEFA Europa League first leg match between Sevilla FC and ACF Fiorentina at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain, 07 May 2015.  EPA/PACO PUENTES  Dostawca: PAP/EPA.

Sevilla FC jest o krok od drugiego z rzędu awansu do finału Ligi Europy. Hiszpanie rozbili w pierwszym półfinale włoską Fiorentinę 3:0 i tylko kataklizm mógłby im zabrać prawo gry w kolejnej rundzie. – Widzę w Sevilli głównego faworyta tych rozgrywek. Drużyna jest bardzo groźna, a jedną z kluczowych ról odgrywa Grzegorz Krychowiak – przekonuje Ilie Dumitrescu, były zawodnik drużyny z Andaluzji.

W czwartkowym spotkaniu z Fiorentiną Krychowik pokazał się z bardzo dobrej strony. – Był wszędobylski. Świetnie wracał, zaliczył sporo odbiorów. Grał agresywnie, ale w granicach przepisów. Moim zdaniem zaprezentował się lepiej, niż jego odpowiednicy z kadry włoskiego potentata. To dzięki m.in. Polakowi Sevilla odniosła tak wysokie zwycięstwo i tylko kataklizm mógłby ją wykluczyć z udziału w finale – przekonuje 62-krotny reprezentant Rumunii.

Były zawodnik m.in. Sevilli i Tottenhamu bardzo komplementuje Polaka. – Sam zastanawiałem się, kto zajmie miejsce Rakiticia po sprzedaży go do Barcelony. Szybko dał o sobie znać Grzegorz. Okazało się, że w Sevilli istnieje również życie bez Chorwata, a lukę po tak doświadczonym pomocniku można zastąpić. Krychowiak nieraz udowodnił, że w środku pola rządzi i dzieli. Dużo dała mu gra w lidze francuskiej, gdzie do umiejętności technicznych musiał dołożyć boiskową agresję. Być może efektem ubocznym tego stylu są kartki, ale taki już jest styl Grzegorza. W niedalekiej przyszłości może stać się jednym z najlepszych na świecie defensywnych pomocników – analizuje Dumitrescu.

Czy po przerwie wiosennej Krychowiak zostanie w Andaluzji? – Myślę, że tak. W końcu trafił do świetnej ligi, gdzie potwierdził swoje umiejętności. To wszystko są efekty ciężkiej pracy. Co stanie się w letnim okienku transferowym? Moim zdaniem Grzegorz powinien zostać w drużynie i raz jeszcze w kolejnym sezonie potwierdzić swoje możliwości. Niewykluczone, że podobnie jak z Rakiticiem, tak i Krychowiak trafi w przyszłości do klubu z absolutnego topu. Jeżeli jego rozwój będzie przebiegał tak, jak do tej pory, to jestem o to spokojny – mówi były zawodnik Sevilli.

Jak Dumitrescu ocenia szanse na zwycięstwo Sevilli w całym turnieju? – Nie wiem, co musiałby się stać, aby Sewilla na Artemio Franci straciła swoją przewagę. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się finał, a konkretnie mecz z Napoli. Rywalizacja z ekipą Rafy Beniteza byłaby kolejnym piłkarskiem wyzwaniem dla drużyny oraz Grzegorza Krychowiaka – zakończył były reprezentant Rumunii.

  • http://www.tejiendocamino.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=121589 international movers

    Excellent article. I will be experiencing many
    of these issues as well..