Czy Legia przyklepie mistrzostwo?

czy-legia-przyklepie-mistrzostwo-sportowyring-com

Legia Warszawa przez większość sezonu miała zdecydowanie pod górkę. Drużyna przegrywała kolejne spotkania, przez co pracę stracił najpierw Jacek Magiera, a następnie Romeo Jozak. Na ostatniej prostej mistrzowie Polski zaczęli wreszcie grać jak przystało na obrońców tytułu. W przedostatniej kolejce mogą sobie zapewnić tytuł.

Legia w poprzedniej kolejce wyszarpała bezcenne zwycięstwo 3:2 z Wisłą Płock. Teraz znów zagra przy Łazienkowskiej, tym razem z inną ekipą walczącą o udział w eliminacjach Ligi Europy – Górnikiem Zabrze. Teoretycznie, podopieczni Deana Klafuricia już teraz mogą zapewnić sobie tytuł. Aby tak się stało, muszą wygrać i liczyć na to, że Jagiellonia potknie się w Lubinie. W takim przypadku Legia będzie miała 67 punktów i co najmniej pięć punktów przewagi nad rywalami z Białegostoku.

Jeśli tak się nie wydarzy i obie ekipy uzyskają taki sam wynik, o tytule zdecyduje ostatnia kolejka. W niej do Białegostoku pojedzie Wisła Płock, zaś Legia będzie walczyć o punkty na gorącym terenie w Poznaniu.

Mnóstwo emocji mamy także w grupie spadkowej. W przedostatniej kolejce Termalica wyszarpała zwycięstwo 2:1 z Arką Gdynia. W tym samym czasie Piast Gliwice przegrał we Wrocławiu 1:3. To oznacza, że w ostatniej kolejce stawką meczu Piast – Termalica będzie utrzymanie w lidze. Ekipa z Gliwic musi wygrać, aby pozostać w Ekstraklasie, gościom wystarczy remis. Na pewno z ligi spada Sandecja Nowy Sącz, która straciła nadzieję, przegrywając 0:1 z Cracovią.