Znowu remis – tym razem męczarnie z Irlandią

znowu-remis-tym-razem-meczarnie-z-irlandia-sportowyring-com

Debiut Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera wypadł okazale. Polacy na wyjeździe zremisowali z Włochami. Debiut na swoim terenie już tak dobry nie był. Po kiepskim meczu we Wrocławiu biało-czerwoni tylko zremisowali z Irlandią 1:1.

Jerzy Brzęczek dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu. Pierwszy raz od bardzo dawna gwiazdor Bayernu przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. W ten sposób licznik jego meczów dla reprezentacji wciąż wskazuje 99. Jubileusz najprawdopodobniej będzie miał miejsce w październikowym meczu z Portugalią w Lidze Narodów, na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Bez kapitana biało-czerwoni zagrali bezbarwnie. Poza idealną sytuacją Arkadiusza Milika z pierwszej połowy, niewiele potrafili zdziałać pod bramką rywali. Na domiar złego, jeszcze w pierwszej połowie stracili bramkę. Na wyrównanie Polacy kazali czekać kibicom do samej końcówki meczu. Wtedy po dwójkowej akcji Mateusza Klicha i Arkadiusza Milika do remisu doprowadził ten pierwszy. Mało tego, chwilę później powinna paść zwycięska bramka dla Polski, ale Frankowski minimalnie się pomylił.

W reprezentacji po raz 102. zagrał Jakub Błaszczykowski. Wieloletni kapitan kadry wyrównał w ten sposób rekord Michała Żewłakowa. Kuba nie wniósł jednak wiele do gry i po raz kolejny pojawiły się głosy, że w reprezentacji gra jeszcze tylko dlatego, że jest siostrzeńcem selekcjonera.