Wraca Ekstraklasa. Dla kogo ósemka?

wraca-ekstraklasa-dla-kogo-osemka-sportowyring-com

Po przerwie na mecze reprezentacji do gry wracają piłkarze Ekstraklasy. Przed nami ostatnie dwie kolejki, które zdecydują o tym, kto zagra w grupie walczącej o mistrzostwo, a kto będzie bronił się przed spadkiem.

Za piłkarzami Ekstraklasy 28 kolejek. W tej chwili prowadzi Jagiellonia, po piętach depczą jej Legia i Lech, dalej są Górnik Zabrze i Wisły z Krakowa oraz Płocka. Te ekipy, zwłaszcza pierwsze trzy, w ostatnich dwóch kolejkach będą walczyły o jak najlepszą pozycję startową przed rundą finałową. To o tyle ważne, że ekipa, która rundę zasadniczą zakończy na pierwszym miejscu, cztery mecze, w tym z wiceliderem, zagra na swoim terenie.

W ostatnich dwóch kolejkach czeka nas także fascynująca walka o pierwszą ósemkę. Na razie sytuacja wygląda tak:

7. Korona Kielce 41

8. Zagłębie Lubin 39

9. Cracovia 38

10. Arka Gdynia 37

Reszta ekip na pierwszą ósemkę szans już nie ma. Jutro Korona podejmie 14. w tabeli Lechię Gdańsk, do Lubina przyjedzie lider z Białegostoku, Cracovia zagra na wyjeździe z przedostatnią Termaliką, zaś Arkę w Gdyni czeka trudna przeprawa w meczu z Legią.

W ostatniej kolejce, w następną sobotę, będzie równie ciekawie. Czeka nas jedno spotkanie, w którym zmierzą się ekipy walczące o ósemkę. Cracovia Podejmie Zagłębie Lubin. Arka Gdynia zagra w prestiżowym meczu derbowym z Lechią, zaś Korona powalczy o punkty we Wrocławiu.

 Z drużyn walczących o mistrzostwo, Legia podejmie Pogoń, Jagiellonia zagra z Wisłą Płock, zaś Lech będzie gościł Górnika Zabrze.