Rusza „Puchar Maja” – dziś pierwsza kolejka po podziale ligi

rusza-puchar-maja-dzis-pierwsza-kolejka-po-podziale-ligi-sportowyring-com

– Powinienem pogratulować moim chłopakom mistrzostwa Polski, ale przed nami jeszcze Puchar Maja – wypalił Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok po ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Przed reformą jego ekipa rzeczywiście już mogłaby się cieszyć z pierwszego w historii tytułu. A tak – do rozegrania zostało jeszcze siedem kolejek. Pierwsza z nich rozpoczyna się już dziś.

Tabela Ekstraklasy została podzielona na grupę 8 drużyn walczących o mistrzostwo i 8 broniących się przed spadkiem. Połowa została także z punktów zdobytych w 30 kolejkach sezonu zasadniczego, dzięki czemu wyraźnie zmniejszyły się różnice pomiędzy poszczególnymi ekipami. To ma gwarantować emocje do samego końca rozgrywek.

Dziś pierwsze dwa mecze „pucharu maja”. W grupie mistrzowskiej Lech Poznań podejmie piłkarzy Korony Kielce, którzy o miejsce w czołowej ósemce drżeli do ostatniej sekundy ostatniej kolejki. Finałową rundę zaczynają na ostatniej pozycji w grupie mistrzowskiej, ze stratą 10 punktów do Jagiellonii i 8 do dzisiejszych rywali. Szanse na skuteczną pogoń są mizerne, ale cel na ten sezon Korona już osiągnęła: zapewniła sobie pozostanie w lidze.

Tego samego nie można powiedzieć o uczestnikach drugiego dzisiejszego meczu. Arka Gdynia (12. miejsce, 16 punktów) podejmie Piasta Gliwice. Wicemistrzowie Polski zajmują przedostatnie miejsce, ale do rywali z Gdyni tracą tylko punkt. To będzie jedno z wielu w grupie spadkowej tak zwanych spotkań o sześć punktów.