Gilewicz: Bas Dost czekał na swój moment

gilewicz-bas-dost-czekal-na-swoj-moment-sportowyring-com

gilewicz-bas-dost-czekal-na-swoj-moment-sportowyring-com

Radosław Gilewicz zaskoczony jest niesamowitą skutecznością holenderskiego napastnika VfL Wolfsburg Basa Dosta. – Czekał na swój moment i wykorzystał odejście Ivicy Olicia – przyznał.

Popularne „Wilki” są rewelacją rundy wiosennej. W pierwszym meczu Bundesligi sprawili sporą niespodziankę pokonując Bayern Monachium 4:1.

– Od około dwóch lat mówiło się, że Wolfsburg musi być drugą siłą Bundesligi. Pytanie było jedynie, kiedy to nastąpi. Stało się to teraz i widać, że działacze tego klubu wyczuli odpowiedni moment przeprowadzając transfer Andre Schurrle. Wydali na niego ogromne pieniądze za co są krytykowani. Jednak dyrektor sportowy Klaus Allofs i trener Dieter Hecking bardzo dobrze poukładali te elementy. Zespół prezentuje bowiem bardzo wysoką jakość – podkreślił Gilewicz.

W styczniu do Hamburgera SV wrócił Chorwat Ivica Olić.

– Bardzo trafna była decyzja o zrezygnowaniu z tego 35-letniego napastnika. Dzięki temu, że pozwolono mu odejść do Hamburga, z niesamowitą formą wypalił Bas Dost. Jego dyspozycja strzelecka bardzo mnie zaskoczyła. Kompletnie na niego nie stawiałem i byłem przekonany, że to jego ostatni sezon w Wolfsburgu – przyznał były reprezentant Polski.

W sześciu tegorocznych meczach ligowych zespół z Wolfsburga zdobył 20 bramek. Skutecznością imponuje Das Most, który w 12 spotkaniach tego sezonu strzelił 13 goli.

– Statystyki ma imponujące. Wydaje mi się, że ta drużyna będzie dalej wzmacniana. Na pewno dojdzie kolejny napastnik. Bardzo dobrze ogląda się grę Wolfsburga, który gra szybko i efektownie. Dysponują bardzo szybki graczami na skrzydłach. Po jednej stronie jest Schurrle, a po drugiej Kevin de Bruyne. Potencjał finansowy klubu też jest imponujący, dzięki temu stać go na duże transfery. Z tym dyrektorem sportowym realne jest, że ta drużyna nawiąże walkę o mistrzostwo z Bayernem i rywalizacja będzie trwała dłużej – przewiduje Gilewicz.

– Bas Dost czekał na swój moment i wyszedł z cienia Olicia. Przy imponującym wzroście blisko dwóch metrów, ma niesamowitą koordynację ruchów. Ma w sobie to coś, co mają w sobie rasowi napastnicy. On jest tam, gdzie odbije się piłka. Pod bramką potrafi zachować zimną krew. Wykorzystuje swój dobry czas i strzela praktycznie w każdej sytuacji. Z kolei Wolfsburg stwarza dużo tych okazji bramkowych, bo ma bardzo kreatywnych piłkarzy.

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003469740714 Duna

    I have a VW passat with the floolwing details:01) VW02) Passat03) 2.0 turbo petrol04) 6 speed automatic05) 2007 model06) milage 92000I am experiencing the floolwing problems:1. The engine starts with the one push of the start button but struggles to stay on as if it does nothave enough air.2. Once in motion there are no issues except for the whisling sound that comes from the front passenger sideas you step on the gas pedal.3. The fuel consumption is so high 13mpg city.4. Finally, the AC cools very well when external temps are low but in the heat of the day the cooling is very low.