Portugalia – Chile i Niemcy – Meksyk w półfinałach Pucharu Konfederacji

portugalia-chile-i-niemcy-meksyk-w-polfinalach-pucharu-konfederacji-sportowyring-com

Mistrzowie świata Niemcy oraz mistrzowie Europy Portugalczycy bez większych problemów awansowali do półfinału Pucharu Konfederacji. Turniej jest ostatnim sprawdzianem organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Na razie wiadomo jedno: rosyjscy piłkarze zawiedli na boisku.

Prowadzeni przez byłego trenera Legii Warszawa Stanisława Czerczesowa reprezentanci Rosji w grupie A wywalczyli tylko 3 punkty – za zwycięstwo ze słabiutką Nową Zelandią (0 punktów, bilans bramek 1-8). W pozostałych meczach Sborna przegrała 0:1 z Portugalią i 1:2 z Meksykiem. Do półfinałów awansowały z tej grupy właśnie mistrzowie Europy oraz ekipa z Ameryki Środkowej – jedni i drudzy zebrali po 7 punktów, a w bezpośrednim meczu było 2:2. Z pierwszego miejsca awansowali Cristiano Ronaldo i spółka, którzy mieli lepszy bilans bramek.

W grupie B także bez niespodzianek. Z pierwszego miejsca pewnie awansowali Niemcy. Mistrzowie świata wygrali z Australią (3:2) i Kamerunem (3:1) oraz zremisowali z Chile. Mistrzowie Ameryki zajęli drugie miejsce, po wygranej z Kamerunem (2:0) i dwóch remisach. Nieźle spisała się Australia, która wyrwała punkty Kamerunowi i Chile oraz postraszyła Niemców.

W półfinałach nasi zachodni sąsiedzi zagrają z Meksykiem, a Portugalia zmierzy się z Meksykiem. Możliwy jest europejski finał, ale także – latynoski.

Półfinały zostaną rozegrane w środę i czwartek.

Wcześniej, bo już jutro, poznamy finalistów rozgrywanego w Polsce Euro U21. Najpierw Anglicy zagrają z Niemcami, a potem Włosi z Hiszpanami. Zapowiada się znakomicie.