Pogrom i do Rosji! Dziś mecz z Litwą

pogrom-i-do-rosji-dzis-mecz-z-litwa-sportowyring-com

Dziś na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zmierzy się z Litwą. To ostatni sprawdzian przed wylotem do Rosji. Podopieczni Adama Nawałki powinni wysoko wygrać i podbudować morale przed mundialem.

Litwa jest koszykarską potęgą i od lat wysyła w świat znakomitych graczy. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to jednak nawet nie europejski średniak. W eliminacjach do rosyjskiego mundialu trafili do grupy z Anglią, Słowacją, Szkocją, Słowenią i Maltą. W 10 meczach zdobyli 7 goli i stracili 20. Wygrali tylko raz – u siebie ze słabiutką Maltą. Na wyjeździe tylko zremisowali 1:1 i był to jedyny punkt zdobyty w grupie przez Maltańczyków. Litwini wywalczyli jeszcze tylko dwa remisy – u siebie ze Słowenią i na wyjeździe ze Szkocją.

W eliminacjach francuskiego Euro było trochę lepiej, ale głównie dlatego, że mieli słabiutką grupę. Wygrali trzy mecze: u siebie z Estonią oraz dwa razy z San Marino. Inna sprawa, że w Wilnie byli o krok od kompromitacji, kiedy w drugiej minucie doliczonego czasu remisowali z San Marino 1:1. Uratował ich wtedy Spalvis. Tak czy inaczej, zajęli przedostatnie miejsce w grupie.

Dziś w Warszawie mają być tylko tłem dla Polaków. PZPN celowo wybrał stosunkowo słabego rywala. To ma być okazja do zdobycia kilku bramek i odniesienia łatwego zwycięstwa. Ekipa do Rosji ma lecieć w dobrym nastroju. Początek meczu o 18:00.