Ostatnia prosta walki o tytuł

ostatnia-prosta-walki-o-tytul-sportowyring-com

Zaczynamy rundę mistrzowską Ekstraklasy! Po 30 kolejkach mamy więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Lech Poznań o jeden punkcik wyprzedza Jagiellonię Białystok i Legię Warszawa. Cień szans na tytuł mają jeszcze Górnik Zabrze i Wisła Płock.

Dziś początek rundy finałowej. Lech Poznań podejmie Koronę Kielce. Goście przyjadą na Bułgarską w rezerwowym składzie, bo cel na sezon Ekstraklasy mają zrealizowany – utrzymali się w lidze. Teraz skupiają się na walce w półfinale Pucharu Polski. Lech może więc łatwo wygrać i odskoczyć rywalom na cztery punkty, przynajmniej do końca kolejki.

W sobotę Jagiellonia podejmie Górnika Zabrze. Obie ekipy świetnie zaczęły sezon, ale w ostatnich tygodniach przeżywają kryzys. Gospodarze za wszelką cenę chcą wygrać, żeby utrzymać kontakt z Legią i Lechem.

A propos Legii, mistrzowie Polski w ostatnich kolejkach także zawodzili. Po serii słabszych spotkań podopieczni Romeo Jozaka zakończyli fazę zasadniczą na trzecim miejscu. To oznacza, że najtrudniejsze mecze – z Lechem i Jagiellonią – zagrają na wyjeździe. Na razie, na początek grupy mistrzowskiej, spotkają się na Łazienkowskiej z zamykającym tabelę grupy mistrzowskiej Zagłębiem Lubin. Trzy punkty w takim spotkaniu to obowiązek mistrzów Polski, o ile nie chcą od razu stracić dystansu do liderów.

W ostatnim meczu kolejki w grupie mistrzowskiej niespodziewanie dobrze spisująca się na wiosnę Wisła Płock podejmie swoją imienniczkę z Krakowa.