Nareszcie! Rusza najlepsza liga świata!

nareszcie-rusza-najlepsza-liga-swiata-sportowyring-com

Mundial mundialem, Ekstraklasa – Ekstraklasą. Ale dziś ruszają rozgrywki, na które kibice czekają szczególnie mocno – Liga Mistrzów. W tym sezonie rozgrywki zapowiadają się – jak zwykle – fascynująco. Polskiego klubu oczywiście nie ma, ale emocji i tak nie zabraknie. Miejmy nadzieję, że także dzięki biało-czerwonym!

Pierwsza kolejka ruszy dziś wieczorem. W przeciwieństwie do wszystkich wcześniejszych edycji Champions League, zmianie ulega godzina rozpoczęcia spotkań. Tym razem nie wszystkie mecze będą zaczynać się o tej samej porze. Zamiast tradycyjnej i kultowej 20:45, teraz spotkania będą startować o 19:55 i 21:00.

Już na starcie rozgrywek mamy kilka hitów. Wracający do Ligi Mistrzów Inter Mediolan podejmie bardzo niebezpieczny Tottenham. Jeszcze ciekawiej będzie w grupie C, gdzie zmierzą się faworyci do wygrania grupy – ubiegłoroczni finaliści z Liverpoolu oraz PSG.

Bardzo ciekawie zapowiadają się dwa hiszpańsko – włoskie starcia. Broniący tytułu Real Madryt podejmie Romę, która w poprzedniej edycji wyeliminowała Barcelonę. Z kolei wzmocniony Cristiano Ronaldo Juventus pojedzie do Valencii.

Robert Lewandowski z Bayernem kolejną próbę zawojowania Ligi Mistrzów rozpocznie od wyjazdu do Lizbony na mecz z Benfiką.Koledzy Lewego z reprezentacji zagrają także w barwach Napoli w Belgradzie z Crveną Zvezdą (Milik, Zieliński), w Lokomotivie (Krychowiak) z Galatasarayem, Monako (Glik) z Atletico oraz oczywiście w Juventusie (Szczęsny).