Legia z Pucharem Polski

legia-z-pucharem-polski-sportowyring-com

Przez długi czas wydawało się, że ten sezon Legia Warszawa będzie mogła spisać na straty. Mistrzowie Polski skompromitowali się w eliminacjach europejskich pucharów, a w lidze przegrywali mecz za meczem. Na ostatniej prostej „Wojskowi” wrzucili jednak zdecydowanie wyższy bieg. Teraz Legia zdobyła Puchar Polski i jest na najlepszej drodze do obrony tytułu.

W Legii w ostatnich tygodniach doszło do rewolucji. Trenera Romeo Jozaka zastąpił jego dotychczasowy asystent, Dean Klafurić. Pod jego wodzą ospali dotąd piłkarze nabrali wiatru w żagle. Wygrali w półfinale Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze, wygrali dwa razy w lidze. Do finału Pucharu Polski z Arką Gdynia przystępowali z ogromną pewnością siebie. I nie zawiedli.

Na Stadionie Narodowym mistrzowie Polski całkowicie dominowali. Prowadzili już 2:0 i grali z przewagą zawodnika, bo po brutalnym faulu z boiska wyleciał Piesio. W końcówce Arka zdobyła honorową bramkę, ale na więcej nie starczyło już czasu. Puchar Polski trafił w ręce Legii Warszawa po raz 19. To najlepszy wynik w kraju.

Legia ma także realne szanse na mistrzostwo Polski. Obrońcy tytułu prowadzą w tabeli, mają dwa punkty przewagi nad Lechem Poznań i trzy nad Jagiellonią Białystok.