Legia – Lech, Lechia – Jaga, dziś dzień prawdy w Ekstraklasie

legia-lech-lechia-jaga-dzis-dzien-prawdy-w-ekstraklasie-sportowyring-com

30 kolejek sezonu zasadniczego, a następnie podział ligi na dwie połowy już dawno za nami. Minęły także trzy kolejki w grupie mistrzowskiej, w której kandydaci do tytułu grali ze słabszymi rywalami. Dziś i w weekend dwie kolejki prawdy i mecze pomiędzy faworytami. Kto wywalczy tytuł?

Dwa dzisiejsze mecze jeszcze o mistrzostwie nie zdecydują, ale jedna z drużyn może zrobić ku niemu duży krok.

W Gdański czwarta Lechia podejmie liderującą Jagiellonię. W tabeli obie drużyny dzielą tylko trzy punkty. W poprzednim meczu w Gdańsku gospodarze łatwo pokonali gości z Białegostoku. Od tamtej pory jednak to Jagiellonia gra znacznie lepiej. Teraz wszystko w nogach piłkarzy Michała Probierza. Jeśli będą wygrywać, nikt im tytułu nie odbierze.

Na potkniecie lidera w Gdańsku będą uważnie czekały obie ekipy, które zagrają wieczorem w Warszawie. Legia do Lecha i Jagiellonii traci tylko punkcik. Jeśli ekipa z Białegostoku nie przywiezie z Trójmiasta trzech punktów, zwycięzca meczu przy Łazienkowskiej zostanie liderem. Legia ostatnie dwa mecze z Lechem wygrywała, oba razy w samej końcówce gola decydującego o wyniku zdobywał Hamalainen – były gracz Kolejorza. Czy dziś także będzie języczkiem u wagi?

Bukmacherzy stawiają na zwycięstwa gospodarzy w obu dzisiejszych meczach. Jeśli tak się stanie, Legia zostanie liderem (39 punktów), a pozostali trzej kandydaci do tytułu zrównają się punktami (po 37). W weekend mistrzowie Polski zagrają w Białymstoku, a Lech podejmie Lechię.

Walka o zwycięstwo w Ekstraklasie dawno nie była tak fascynująca!