Kto się wypisze z walki o mistrzostwo Polski?

kto-sie-wypisze-z-walki-o-mistrzostwo-polski-sportowyring-com

Przed nami czwarta z siedmiu kolejek grupy mistrzowskiej. Walka o mistrzostwo Polski wkracza w decydującą fazę. Czy ta kolejka przybliży nas do rozstrzygnięć? Czy ktoś wypisze się z walki o tytuł?

Łatwych spotkań już nie ma. Poprzednie kolejki potwierdziły, że poziom w czołówce jest wyrównany i każdy może przegrać z każdym. W trzech kolejkach grupy mistrzowskiej Lech, Jagiellonia i Legia pogubiły już mnóstwo punktów.

Lech: porażka 0:1 z Koroną Kielce, porażka 2:4 z Górnikiem Zabrze

Jagiellonia: porażka 1:2 z Górnikiem Zabrze, porażka 0:1 z Wisłą Kraków

Legia: porażka 0:1 z Zagłębiem Lubin

Te wyniki sprawiły, że sytuacja w tabeli się zmieniła. Przed 34. serią gier liderem jest Legia (60 punktów), przed Lechem (58) i Jagiellonią (57). Lech w tej kolejce zagra z Wisłą w Płocku. Większe znaczenie dla losów walki o tytuł powinien mieć mecz w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmie Legię.

Jeśli Lech znów zgubi punkty, a mistrzowie Polski wygrają na gorącym terenie w Białymstoku, będą bardzo blisko obrony tytułu. Ale możliwy jest też inny scenariusz: utrata punktów przez Lecha i zwycięstwo „Jagi”. W takiej sytuacji to ekipa z Białegostoku zostałaby liderem na trzy kolejki przed końcem.