Krychowiak wraca do gry! Z PSG do WBA

krychowiak-wraca-do-gry-z-psg-do-wba-sportowyring-com

Grzegorz Krychowiak od wielu miesięcy praktycznie nie pojawia się na boisku. Pomocnik reprezentacji Polski nie ma szans na grę w barwach Paris Saint Germain i od dłuższego czasu szukał nowego pracodawcy. Pod sam koniec okienka transferowego udało się – Polak trafi do West Bromwich Albion na roczne wypożyczenie.

Krychowiak spędził sezon w Paris Saint Germain, ale nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie naszpikowanej gwiazdami drużyny. W efekcie grał bardzo mało i był coraz bardziej sfrustrowany. Przed rozpoczęciem sezonu chciał znaleźć klub, w którym będzie mógł grać. To o tyle ważne, że bez regularnej gry Krychowiak nie ma szans na grę w reprezentacji Polski. Na mecze z Danią i Kazachstanem nie został nawet powołany, po raz pierwszy za kadencji Adama Nawałki.

Wszystko wskazuje na to, że Krychowiak znalazł rozwiązanie swoich problemów. Przeszedł testy medyczne i jeszcze dziś ma podpisać roczną umowę z West Bromwich Albion. Polak do angielskiego klubu zostanie wypożyczony na rok. PSG w umowie zastrzega, że nie zostawia WBA prawa pierwokupu. To oznacza, że po sezonie „Krycha” wróci do Paryża, a jego klub zdecyduje, co dalej. – Back in the game – napisał Polak.

West Bromwich Albion to klub walczący w Premier League. Nowy klub Krychowiaka zaliczył znakomity początek sezonu: w trzech meczach zanotował dwa zwycięstwa (nad Bornemouth i Burnley, oba po 1:0) oraz remis ze Stoke City 1:1. W efekcie w tabeli zajmuje 5. miejsce, przed Chelsea i Tottenhamem, nie mówiąc nawet o Arsenalu.

W najbliższej kolejce, po przerwie na mecze reprezentacji, WBA zagra z Brighton. Czy już z Krychowiakiem w składzie?