Koniec marzeń Rosji. Chorwaci w półfinale

koniec-marzen-rosji-chorwaci-w-polfinale-sportowyring-com

20 lat temu Chorwacja, świeżo po uzyskaniu niepodległości, osiągnęła gigantyczny sukces, zajmując 3. miejsce na mundialu we Francji. Teraz mają szanse na poprawienie tego rezultatu. W ćwierćfinale, po niesamowitej walce, pokonali w rzutach karnych Rosjan. O finał zagrają z Anglikami.

Chorwaci i Rosjanie miejsce w ćwierćfinale wywalczyli rzutami karnymi. Pierwsi pokonali Duńczyków, drudzy – Hiszpanów. W niesamowitym meczu w Soczi było 1:1. W dogrywce Chorwaci strzelili bramkę na 2:1, jednak w samej końcówce podopieczni Stanisława Czerczesowa wyrównali. To oznaczało kolejny konkurs rzutów karnych.

Lepiej spisali się w nim Chorwaci. Dla Rosji ćwierćfinał to i tak wielki sukces, przed turniejem mało kto dawał im szansę choćby na wyjście z grupy. Chorwaci tymczasem staną przed szansą na przebicie legendarnej ekipy sprzed dwóch dekad.

O finał zagrają z Anglikami. Podopieczni Garetha Southgate’a, którzy w poprzedniej fazie także potrzebowali karnych, by pokonać Kolumbię, tym razem łatwo poradzili sobie ze Szwedami. Wygrali 2:0, zapewniając sobie pierwszy półfinał mundialu od 28 lat.