Jagiellonia walczy o lidera

jagiellonia-walczy-o-lidera-sportowyring-com

Walka w Ekstraklasie nabiera tempa. Dziś początek 24. kolejki rozgrywek. Piłkarze Jagiellonii Białystok mają szansę na objęcie prowadzenia w tabeli. Tak się stanie, jeśli wieczorem pokonają będącą w kryzysie Lechię Gdańsk.

To trzecia kolejka po zimowej przerwie. W Jagiellonia póki co spisuje się bardzo dobrze i wywalczyła sześć punktów. Najpierw piłkarz z Białegostoku wygrali w Gliwicach 2:0, potem u siebie skromnie pokonali Cracovię 1:0.

Z pretendentów do tytułu tylko Legia Warszawa również może się pochwalić dwoma zwycięstwami. Podopieczni Romeo Jozaka wygrali po szalonym meczu w Lubinie 3:2, a potem zdemolowali Śląsk 4:1.

W tym samym czasie Lech stracił punkty w Gdyni (potem wygrał 2:0 z Pogonią), a Górnik Zabrze przegrał w Płocku (potem 3:0 z Termalicą).

Jagiellonia traci do Legii dwa punkty, ale jeśli wieczorem u siebie pokona Lechię, obejmie prowadzenie – przynajmniej do jutrzejszego wieczoru, kiedy Cracovia podejmie mistrzów Polski. Piłkarze z Białegostoku są murowanymi faworytami meczu z Lechią Gdańsk. Goście po zimowej przerwie zdobyli tylko jeden punkcik za remis z Wisłą Kraków. W poprzedniej kolejce w fatalnym stylu przegrali u siebie z Piastem, z którym przecież Jagiellonia łatwo sobie poradziła.