Falstart mistrzów. Legia ostatnia w tabeli!

falstart-mistrzow-legia-ostatnia-w-tabeli-sportowyring-com

Legia Warszawa broni w tym sezonie tytułu. Nawet więcej: ekipa ze stolicy zdobyła trzy tytuły z rzędu i nikt w Warszawie nie wyobraża sobie, że ta seria może nie zostać przedłużona. Tymczasem jednak podopieczni Deana Klafuricia zaliczyli falstart. Do tego stopnia, że po pierwszej kolejce zajmują… ostatnie miejsce w tabeli!

Trenerem Legii przez większość poprzedniego sezonu był Romeo Jozak. Kiedy po porażce z Zagłębiem Lubin na początku fazy mistrzowskiej Chorwat został zwolniony, jego miejsce zajął jego dotychczasowy asystent, Dean Klafurić. On zdołał poprowadzić Legię do zdobycia dubletu.

Początek nowego sezonu jednak nie wygląda kolorowo. Legia przegrała 2:3 z Arką w meczu o Superpuchar Polski, przeciętnie zaprezentowała się także w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z amatorami z Cork City. Prawdziwa wpadka nastąpiła jednak na inaugurację Ekstraklasy. Legia podejmowała przy Łazienkowskiej Zagłębie Lubin i zagrała koszmarnie. Po serii błędów piłkarzy i dziwnych eksperymentach taktycznych trenera, mistrzowie Polski przegrali 1:3.

Żadna ekipa nie przegrała u siebie w pierwszej kolejce dwiema bramkami. Na wyjeździe 1:3 ze Śląskiem przegrała Cracovia. To oznacza, że to Legia Warszawa po pierwszej kolejce zamyka tabelę Ekstraklasy.

Na drugim biegunie oczywiście znajdują się Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław. Swoje mecze wygrali także Miedź Legnica (1:0 z Pogonią), Lechia Gdańsk (1:0 w Białymstoku) oraz Lech Poznań (2:1 w Płocku). Remisami zakończyły się starcia Górnika Zabrze z Koroną Kielce oraz Wisły Kraków z Arką Gdynia.

Na zakończenie pierwszej kolejki Zagłębie Sosnowiec podejmie Piasta Gliwice.