Dziś otwarcie World Games we Wrocławiu

dzis-otwarcie-world-games-we-wroclawiu-sportowyring-com

Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było. Dziś we Wrocławiu wielkie otwarcie 10. World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. Do Polski przyjedzie ponad 3,500 sportowców z całego świata. Zapowiada się niesamowita impreza.

World Games to dla wielu dyscyplin sportowych absolutnie najważniejsza impreza w kalendarzu. Rozgrywane są co cztery lata, rok po letnich igrzyskach. Nazywane są przedsionkiem olimpizmu, bo wiele dyscyplin z World Games trafia właśnie na igrzyska olimpijskie. Tak będzie między innymi ze wspinaczką sportową. We Wrocławiu najlepsi wspinacze powalczą o medale World Games po raz ostatni. Od 2020 roku będą już rywalizowali na igrzyskach olimpijskich.

W programie World Games znajdują się między innymi biegi na orientację, narty wodne, jazda szybka na wrotkach, karate, jiu-jitsu, lacrosse, kręgle, przeciąganie liny, snooker, sumo, unihokej, sporty lotnicze oraz akrobatyka sportowa. Organizatorzy każdych zawodów mogą zaproponować także „sporty na zaproszenie”, czyli dyscypliny spoza tradycyjnego programu. W Polsce będą to żużel, futbol amerykański, kick-boxing i wioślarstwo halowe.

Co ważne, bilety są bardzo tanie (od 10 złotych), a na część konkurencji nawet bezpłatne.

W sumie wystartują prawie 4 tysiące sportowców z ponad 110 krajów świata. Do Wrocławia przyleci około 400 zagranicznych dziennikarzy, transmisje będą nadawane na wszystkie kontynenty.

World Games rozpoczną się już dziś od wielkiej ceremonii otwarcia na Stadionie Wrocław. Wszystko będzie wyglądać podobnie, jak na igrzyskach olimpijskich z tą różnicą, że nie będzie znicza. Ale sportowcy przejdą w wielkiej defiladzie, a potem złożą ślubowanie.

Transmisja ceremonii otwarcia w Polsacie, transmisje zawodów na kanałach sportowych Polsatu. World Games potrwają do 30 lipca.