Dudek: za Sevillą przemawia ogromne doświadczenie

dudek-za-sevilla-przemawia-ogromne-doswiadczenie-sportowyring-com

epa04769234 Sevilla players Grzegorz Krychowiak (L), Jose Antonio Reyes (C) and Timothee Kolodziejczak during the team's training session at the National Stadium in Warsaw, Poland, 26 May 2015. Sevilla FC will face FC Dnipro Dnipropetrovsk in the 2015 UEFA Europa League final at the National Stadium on 27 May 2015.  EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI  Dostawca: PAP/EPA.

Jerzy Dudek uważa, że na korzyść Sevilli przed środowym finałem Ligi Europejskiej z Dnipro Dniepropietrowsk przemawia ogromne doświadczenie na europejskiej arenie. Nie przekreśla jednak szans ukraińskiej drużyny.

– Na korzyść Sevilli przemawia ogromne doświadczenie na europejskiej arenie. Obok Realu Madryt i Barcelony, to jedna z czołowych drużyn ligi hiszpańskiej w ostatnich latach. Jej piłkarze będą też bardzo zmobilizowani, aby jako klub po raz czwarty w historii triumfować w tych rozgrywkach – powiedział Dudek.

Były bramkarz m.in. Realu Madryt docenia rolę Grzegorza Krychowiaka, jaką pełni w drużynie Unaia Emery’ego.

– Grzesiek idealnie wpasował się do tej drużyny. Ciężko pracuje na swój kontrakt, a strzelanie bramek pozostawia innym. W futbolu tak już jest, że niewielu graczy chętnie angażuje się w defensywie. Grzesiek natomiast ciężko haruje na swoich kolegów – ocenił Dudek.

Jednocześnie były bramkarz reprezentacji Polski nie przekreśla szans Dnipro.

– W półfinale z Napoli Dnipro zaprezentowało optymistyczny futbol. Zawodnicy są świetnie wyszkoleni technicznie i nie sprawia im problemów gra kombinacyjna. Mi osobiście najbardziej zaimponował bramkarz Denis Bojko. Był w wyśmienitej dyspozycji w rywalizacji z Napoli. Nie ma wątpliwości, że w finale również będzie potrzebne mu szczęście. Sevilla bowiem będzie naciskała, ale Dnipro potrafi być bardzo groźne w kontratakach – dodał Dudek.