Dramat! Polacy spadają z Ligi A…

dramat-polacy-spadaja-z-ligi-a-sportowyring-com

Nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski zapisała się w historii, jako pierwsza drużyna, która spadła z Ligi Narodów. Biało-czerwoni po bardzo słabym meczu przegrali 0:1 z Włochami, tracąc bramkę w ostatnich sekundach spotkania.

Liga Narodów to nowe rozgrywki UEFA. Zwycięzcy poszczególnych Lig zapewnią sobie awans na EURO 2020, najsłabsze drużyny z każdej grupy spadną do niższej ligi. Porażka Polski z Włochami, a wcześniej z Portugalią, oznacza, że podopieczni Jerzego Brzęczka na pewno zajmą ostatnie miejsce w grupie. Teoretycznie, wygrywając na wyjeździe z Portugalią możemy jeszcze zrównać się punktami z Włochami i nawet mieć lepszy bilans bramek, ale w tym przypadku decydujące są bezpośrednie mecze.

Co gorsza, Polska może na ostatniej prostej stracić niemal pewne rozstawienie w eliminacjach EURO 2020. UEFA zaplanowała 10 grup eliminacyjnych. W losowaniu rozstawione będzie 10 najlepszych ekip z inauguracyjnych rozgrywek Ligi Narodów. W praktyce oznacza to, że wystarczy nie zająć jednego z dwóch ostatnich miejsc, żeby zapewnić sobie rozstawienie. Polska z bilansem 1 remis i 2 porażki ma jednak spore szanse na zacumowanie na dnie. W tej chwili wszystko zależeć będzie od ostatniego meczu w Portugalii (trudno wierzyć w wygraną po kilku słabych meczach z rzędu) oraz od meczów w innych grupach.

Wczoraj po raz kolejny słabo zagrał Robert Lewandowski. Dla kapitana kadry był to siódmy z rzędu mecz w biało-czerwonych barwach bez gola na koncie. Ostatnio trafił w meczu reprezentacji 12 czerwca, w meczu z Litwą tuż przed mundialem.