Czas na Chile – przedostatni sprawdzian

czas-na-chile-przedostatni-sprawdzian-sportowyring-com

Dziś wieczorem w Poznaniu reprezentacja Polski rozegra przedostatni sprawdzian przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Podopieczni Adama Nawałki spotkają się z Chile, czyli jednym z największych nieobecnych rosyjskiego turnieju.

Poprzednie sprawdziany wypadły umiarkowanie. Polacy przegrali 0:1 z Nigerią (po wątpliwym karnym i nieuznanej prawidłowej bramce Krychowiaka) oraz wygrali 3:2 z Koreą Południową. Te mecze miały pomóc w przygotowaniach do starć odpowiednio z Senegalem i Japonią na mundialu. Dzisiejszy mecz oczywiście ma być symulacją starcia z Kolumbią.

Dla Adama Nawałki to będzie także bardzo ważny test tego, jak poradzi sobie defensywa bez Kamila Glika. Filar naszej obrony doznał kontuzji barku na treningu i opuścił zgrupowanie. Jego szanse na udział w mistrzostwach świata są minimalne.

Chile do Poznania przyjedzie w mocno odmłodzonym składzie. Sporo największych gwiazd skorzystało z tego, że drużyna nie awansowała na mundial i wybrało wakacje, zamiast towarzyskiego meczu z Polską. Tak czy inaczej, drużyna z Ameryki Południowej to wartościowy rywal. Chile w ostatnich latach wygrywało Copa America. Brak awansu na mundial został w kraju potraktowany jako gigantyczna porażka.

Dziś zagra także nasz pierwszy mundialowy rywal – Senegal. Ekipa z Afryki zmierzy się z Chorwacją i bardzo będzie chciała zmazać plamę sprzed kilku dni, kiedy bezbramkowo zremisowała z Luksemburgiem.