Co z tym Wojtkiem?

co-z-tym-wojtkiem-sportowyring-com

Reading goalkeeper Adam Federici is consoled by Arsenal goalkeeper Wojciech Szczesny (front) after the final whistle during the FA Cup Semi Final match at Wembley Stadium, London. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Saturday April 18, 2015. See PA story SOCCER Reading. Photo credit should read: Adam Davy/PA Wire. RESTRICTIONS: Editorial use only. Maximum 45 images during a match. No video emulation or promotion as 'live'. No use in games, competitions, merchandise, betting or single club/player services. No use with unofficial audio, video, data, fixtures or club/league logos. Dostawca: PAP/PA

Dla Wojtka Szczęsnego ostatni sezon był bardzo nieudany. To przykre, że znalazł się w tak patowej sytuacji. Mimo to mam nadzieję, że odzyska co stracił i wróci do bramki Arsenalu w przyszłym sezonie. Jeśli natomiast rzeczywiście nie ma nadziei na grę, spokojnie może poszukać szczęścia w równie silnym zespole.

Media cały czas nagłaśniały aferę z papierosem pod prysznicem, a według mojej wiedzy nic takiego nie miało miejsca. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że układy między Wojtkiem i Wengerem od dawna nie należały do najlepszych. Na pewno obecna sytuacja nie jest wynikiem zwykłego zrządzenia losu. Osobiście nie widzę całej winy w osobie Wojtka i nie mówię tego dlatego, że jestem jego ojcem i próbuję odgrywać rolę adwokata.

Po prostu Pan Wenger nie zalicza się do osób lojalnych. Nie zawsze dotrzymuje słowa i jest do końca szczery. Natomiast bardzo chętnie twierdzi, że na klapach jego marynarki jest popiół z czyjegoś papierosa podczas, gdy w rzeczywistości to jego własny łupież.

Moim zdaniem Wenger wszędzie potrafi dostrzec winę, tylko nie w sobie. Myślę, że mógł po prostu gdzieś w szatni wyładować na Wojtku swoją złość, emocje i frustracje, wypowiadając przy okazji parę mocnych słów. Jeżeli tak się stało, Wojtek nie mógł siedzieć bezczynnie. Skoro poczuł się dotknięty, miał pełne prawo powiedzieć na głos co o tym myśli, bez zważania na klasę sportowca, kolegów czy klub.

Ławka Wojtka w Arsenalu nie wynikała ze słabej dyspozycji. Ktoś, kto nie dostrzega, dlaczego puszczał tyle bramek, niech zobaczy jakie cuda odstawiała obrona Arsenalu i oceni, ile w tym wszystkim było winy Wojtka. Ciekaw jestem, czy Ospina miałby tak dobre statystyki między słupkami, gdyby grał w Arsenalu z listopada, grudnia czy stycznia. Wydaje mi się, że byłby pod podobnym ostrzałem kibiców co Wojtek.

Nie wiem co się dzieje w Arsenalu, ale mam świadomość jakim człowiekiem jest Wojtek. Ma wielki charakter może większy ode mnie, jest twardy, zdeterminowany i ambitny. Dlatego nawet przy Wengerze nie będzie chciał nigdzie odchodzić. Zrobi wszystko, żeby stanąć na nogi i wrócić do bramki  na pełen etat. On ciągle jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i o dziwo, gdy myślę o nim, czuję względny spokój.

Oczywiście mogą sobie nie zdawać sprawy z pewnych sytuacji. Może rzeczywiście Wojtek wie, że za kadencji Wengera nigdy nie będzie pierwszym bramkarzem. W takiej sytuacji niech odejdzie, ale tylko i wyłącznie do mocniejszej drużyny, gdzie powalczy o podobne cele co w Arsenalu. Nie może iść do Swansea jak Fabiański, byle tylko grać, ale trafić gdzieś, gdzie zostanie doceniony i nie zejdzie poniżej renomy, którą przez lata wypracował sobie w Londynie.

Maciej Szczęsny

 • Pingback: 父亲攻击温格,什琴斯尼发文表忠 | Arseblog News 中文站()

 • Pingback: Szczesny slams father after Wenger abuse | ArsFeed()

 • http://www.doggybed.nl/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=23552 removal boxes

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts.

  In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope
  you write again very soon!

 • http://sklthybrlplny.com Website

  Thanks for the good writeup. It if truth be told was once a entertainment account it. Glance complex to more delivered agreeable from you! However, how can we keep up a correspondence?|

 • http://gf10.com.br/url/iq2f Donna

  I was just looking at your SportowyRing.com » Co z tym Wojtkiem? site and see that your site has the potential to become very popular. I just want to tell you, In case you didn’t already know… There is a website network which already has more than 16 million users, and the majority of the users are interested in topics like yours. By getting your site on this network you have a chance to get your site more popular than you can imagine. It is free to sign up and you can find out more about it here: http://cabkit.in/e137 – Now, let me ask you… Do you need your site to be successful to maintain your business? Do you need targeted visitors who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your website? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your site on the service I am describing. This traffic service advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the service before paying anything. All the popular blogs are using this service to boost their readership and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful site works… Here’s to your success! Find out more here: http://claimyourexcellence.info/12ny

 • Pingback: Szczesny slams father after Wenger abuse | Arseblog News - the Arsenal news site()