Co w murawie piszczy? Lewandowski zbawcą Polski, Legia czeka na decyzję UEFA

co-w-murawie-piszczy-lewandowski-zbawca-polski-legia-czeka-na-decyzje-uefa-sportowyring-com

REPREZENTACJA. – Nie jesteśmy taką drużyną, która może wygrywać kiedy gra na 90 czy 95 procent swoich możliwości – stwierdził Robert Lewandowski po meczu z Armenią w trzeciej kolejce eliminacji MŚ 2018. Polska wygrała 2:1, zdobywając decydującą bramkę dopiero w 95. minucie. Po „główce” Lewandowskiego sędzia zakończył mecz. Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę męczyła się niemiłosiernie z dużo niżej notowanym rywalem, mimo że ten od 30. minuty grał w „dziesiątkę”, bo dwie żółte kartki dostał Gael Andonian. Na prowadzenie nasz zespół wyszedł w 48. minucie, po samobójczym strzale Hrajra Mkojana (Lewandowski uderzył, piłka odbiła się od nogi rywala i zmieniła tor lotu, wpadając po chwili do bramki). Dwie minuty później wyrównał Marcos Pizzelli. Gola na wagę trzech punktów „Lewy” zdobył po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego.

W tabeli grupy E Polska zajmuje drugie miejsce. Nasz zespół ma siedem punktów, tyle samo co prowadząca Czarnogóra. Za nami plasują się Rumunia (5 pkt), Dania (3), Kazachstan (2) i Armenia (0). Najbliższy mecz rozegramy 11 listopada z Rumunią w Bukareszcie. Awans na MŚ wywalczy tylko zwycięzca grupy, drugi zespół najpewniej wystąpi w barażach.

Lewandowski wspólnie z Cristiano Ronaldo jest najskuteczniejszym strzelcem eliminacji. Obaj w trzech kolejkach zdobyli po pięć goli. W sumie w reprezentacji Polski „Lewy” ma już 40 trafień (w 84 występach), do najlepszego w historii Włodzimierza Lubańskiego brakuje mu tylko ośmiu.

ELIMINACJE MŚ. We wtorek w strefie UEFA rozegrano ostatnio mecze trzeciej kolejki eliminacji rosyjskiego mundialu. Oto komplet wyników tej serii:

grupa A:

Białoruś – Luksemburg 1:1, Holandia – Francja 0:1, Szwecja – Bułgaria 3:0.

Grupa B:

Andora – Szwajcaria 1:2, Wyspy Owcze – Portugalia 0:6, Łotwa – Węgry 0:2.

Grupa C:

Czechy – Azerbejdżan 0:0, Niemcy – Irlandia Północna 2:0, Norwegia – San Marino 4:1.

Grupa D:

Walia – Gruzja 1:1, Mołdawia – Irlandia 1:3, Serbia – Austria 3:2.

Grupa E:

Kazachstan – Rumunia 0:0, Dania – Czarnogóra 0:1, Polska – Armenia 2:1.

Grupa F:

Litwa – Malta 2:0, Słowacja – Szkocja 3:0, Słowenia – Anglia 0:0.

Grupa G:

Izrael – Liechtenstein 2:1, Albania – Hiszpania 0:2, Macedonia – Włochy 2:3.

Grupa H:

Bośnia i Hercegowina – Cypr 2:0, Estonia – Grecja 0:2, Gibraltar – Belgia 0:6.

Grupa I:

Finlandia – Chorwacja 0:1, Ukraina – Kosowo 3:0, Islandia – Turcja 2:0.

Porażka Argentyny z Paragwajem 0:1 to największa niespodzianka 10. kolejki eliminacji MŚ w Ameryce Południowej. W hicie Kolumbia zremisowała z Urugwajem 2:2.

Pozostałe wyniki: Boliwia – Ekwador 2:2, Chile – Peru 2:1, Wenezuela – Brazylia 0:2.

W tabeli prowadzi Brazylia, która ma 21 punktów, za nią z 20 punktami jest Urugwaj, kolejne miejsca zajmują: Ekwador (17 pkt), Kolumbia (17), Argentyna (16), Paragwaj (15) i Chile (14). Peru, Boliwia i Wenezuela nie liczą się już w walce o awans.

LIGA MISTRZÓW. W środę UEFA rozpatrzy odwołanie Legii od kary zamknięcia jej stadionu na mecz z Realem Madryt w czwartej kolejce Champions League (2 listopada). Mistrz Polski ma nadzieję na uchylenie kary nałożonej za zachowanie pseudokibiców podczas spotkania z Borussią Dortmund w pierwszej kolejce. Decyzja ma zostać podjęta w godzinach popołudniowych.