Brawo Jaga! Rio Ave wyeliminowane!

brawo-jaga-rio-ave-wyeliminowane-sportowyring-com

Wow! Co to był za mecz! Jagiellonia Białystok po szalonym spotkaniu zremisowała na wyjeździe z Rio Ave 4:4. To oznacza, że wicemistrzowie Polski wyeliminowali czołową ekipę ligi portugalskiej z walki o fazę grupową Ligi Europy. Szczerze? Nikt się tego nie spodziewał…

Tydzień temu Jaga wygrała u siebie 1:0. Świetny wynik, ale nie brakowało głosów, że przed rewanżem w Portugalii taka zaliczka to za mało. Przekonywano, że siła ofensywna Rio Ave jest bardzo duża, a poza tym, nigdy w historii polska ekipa nie wygrała dwumeczu z portugalską. I co? I nic!

Wprawdzie informacje o sile ataku Portugalczyków się sprawdziły, bo Rio Ave wpakowało Jagiellonii aż cztery gole. Rzecz w tym, ze wicemistrzowie Polski byli równie skuteczni. Jagiellonia prowadziła 1:0 i 4:3, a ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4.

To nie koniec dobrych wiadomości z eliminacji Ligi Europy. Lech Poznań wprawdzie potrzebował dogrywki, ale ostatecznie wyeliminował białoruski Szachtior Soligorsk, wygrywając 3:1 (rywale kończyli mecz w ósemkę po trzech czerwonych kartkach w dogrywce).

Z rozgrywek odpadł Górnik Zabrze, który w dwumeczu uległ Trencinowi aż 1:5.