Argentyna jednak wyszarpała awans

argentyna-jednak-wyszarpala-awans-sportowyring-com

Jeden punkt po dwóch meczach, remis z Isladnią i 0:3 z Chorwacją. Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Argentyna była pod ścianą. Dowodzenie w kadrze od trenera Sampaoliego przejął Leo Messi. Wystarczyło. Zwycięstwo z Nigerią dało wicemistrzom świata awans do 1/8 finału. Z pierwszego miejsca w grupie D z kompletem punktów awansowała Chorwacja.

Chorwaci imponują formą. Zaczęli od pewnego 2:0 z Nigeria, potem przejechali się po Argentynie. Wczoraj, grając rezerwowym składem, wypunktowali Islandię.

Argentyna długo była pod ścianą, ale ostatecznie cel osiągnęła. W 1/8 finału zagra z Francją. Trójkolorowi łatwo wygrali grupę C. W ostatniej kolejce, grając drugim składem, bezbramkowo zremisowali z Duńczykami. Trudno się oprzeć wrażeniu, że obie ekipy umówiły się na taki wynik, bo woli walki w tym spotkaniu było tyle, co kot napłakał.

Wcześniej zapadły rozstrzygnięcia w grupach A i B. W pierwszej w meczu o pierwsze miejsce Urugwaj zdemolował Rosję 3:0. W drugiej Hiszpania i Portugalia miały łatwo zapewnić sobie awans, a do końca drżały o wynik. Ostatecznie pierwsi zremisowali 2:2 z Maroko, a drudzy 1:1 z Iranem i zagrają w 1/8 finału (odpowiednio z Rosją i Urugwajem). Dziś rozstrzygnięcia w grupach E i F.