Po zimowej przerwie wraca Ekstraklasa! Tęskniliście?

po-zimowej-przerwie-wraca-ekstraklasa-teskniliscie-sportowyring-com

Choć zima w pełni i ani myśli odpuszczać, piłkarze Ekstraklasy właśnie zakończyli przerwę zimową i dziś wznowili rozgrywki. W ten weekend rozgrywana będzie 21. z 30 kolejek sezonu zasadniczego. Na inaugurację „wiosny” Cracovia wygrała na wyjeździe 1:0 z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów.

Przerwa zimowa nie była długa. 20. kolejka zakończyła się 19 grudnia, potem były święta, Sylwester i Nowy Rok. Później piłkarze rozjechali się na zimowe zgrupowania, głównie do Hiszpanii i na Cypr. W międzyczasie prezesi i dyrektorzy sportowi pilnie pracowali, podpisując kontrakty z nowymi piłkarzami. Wzmocniła się Legia Warszawa, do której przyszło kilku dobrych graczy, w tym Tomas Necid. Napastnik reprezentacji Czech (między innymi gol na Euro 2016 w meczu ze Słowacją) ma wypełnić lukę po Nemanji Nikoliciu, który zdecydował się kontynuować karierę w USA.

Legię czeka nie tylko walka o obronę mistrzowskiego tytułu, lecz także starcia w europejskich pucharach. Już za nieco ponad tydzień pierwszy mecz z Ajaksem Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy.

Na razie Legia zajmuje w Ekstraklasie trzecie miejsce, ze stratą czterech punktów do prowadzących Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok. Tabelę zamykają Ruch Chorzów i Górnik Łęczna.