Kryzys Realu? Koniec serii i dwie porażki z rzędu

kryzys-realu-koniec-serii-i-dwie-porazki-z-rzedu-sportowyring-com

Real Madryt tydzień temu w 4. rundzie Copa Del Rey zremisował na wyjeździe 3:3 z Sevillą (po 3:0 w pierwszym meczu). To było 40. z rzędu spotkanie „Królewskich” bez porażki, nigdy w bogatej historii nie mieli takiej serii. Kiedy jednak wreszcie przegrali, to od razu dwa razy z rzędu. Czy to początek kryzysu?

Już remis 3:3 z Sevillą został wyszarpany przez podopiecznych Zinedine’a Zidana. Jeszcze 7 minut przed końcem przegrywali 1:3, jednak dzięki bramkom Sergio Ramosa i Karima Benzemy zdołali wyrównać.

W spektakularny sposób Sevilla zrewanżowała się w weekend w lidze. Tym razem to Real 5 minut przed końcem meczu prowadził 1:0 po golu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego. Najpierw soczystego samobója zaliczył Sergio Ramos, ten sam, który kilka dni wcześniej dał sygnał do ataku, zdobywając bramkę kontaktową. W 2. minucie doliczonego czasu fantastycznie z dystansu huknął Stevan Jovetić i koniec najdłuższej serii w historii hiszpańskiej piłki stał się faktem. Co więcej, Sevilla zbliżyła się do Realu na 1 punkt („Królewscy” mają jeden mecz zaległy) i tabela w tej chwili wygląda tak

1. Real 40
  2. Sevilla 39
  3. Barcelona 38
  4. Atletico 34

Wygląda jednak na to, że porażka z Sevillą mogła nie być wypadkiem przy pracy, a pierwszym objawem nadchodzącego kryzysu. Real w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla sensacyjnie przegrał na Santiago Bernabeu z Celtą Vigo 1:2.! Druga porażka z rzędu z pewnością da do myślenia Zidane’owi. Tym bardziej, że do meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli został już niecały miesiąc…

Australia

Sensacyjnie już w 2. rundzie wielkoszlemowego Australian Open odpadł broniący tytułu Novak Djoković. Wicelider rankingu przegrał pięciosetową batalię z notowanym na 117. miejscu Denisem Istominem z Uzbekistanu!

Francja

Dziś o 17:45 meczem z gospodarzami z mistrzostwami świata piłkarzy ręcznych pożegnają się Polacy. Do Francji biało-czerwoni polecieli w eksperymentalnym składzie, bez wielu podstawowych graczy. Skończyło się porażkami z Norwegią, Brazylią i Rosją oraz wyszarpaną wygraną z najsłabszą w grupie Japonią.

Polska

Jutro kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Oczekiwania polskich kibiców są bardzo rozbudzone po tym, jak Kamil Stoch wygrał trzy konkursy z rzędu, w tym decydujące zawody Turnieju Czterech Skoczni oraz dwa konkursy w Wiśle na skoczni imienia Adama Małysza.